Plzeň: Město chystá pronájem budovy v sadech Pětatřicátníků neziskovým organizacím

16.10.2018 13:01

Zastupitelé schválili záměr rekonstruovat a poté pronajímat budovu v sadech Pětatřicátníků 27 neziskovým organizacím.

Plzeň: Město chystá pronájem budovy v sadech Pětatřicátníků neziskovým organizacím
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Objekt města, v němž kdysi sídlila Vysoká škola strojní a elektrotechnická a později i právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni, však bude nejdříve nutné opravit. Náklady na stavební úpravy čtyřpodlažního objektu se odhadují na 31,5 milionu korun s DPH. Předpokládá se, že by město mohlo začít prostory pronajímat neziskovým organizacím od 1. září příštího roku.

„Zastupitelstvo uložilo Radě města Plzně nárokovat prostředky na realizaci záměru stavebních oprav potřebných pro řádné užívání nebytových prostor v rámci přípravy rozpočtu na rok 2019,“ uvedl radní pro oblast správy městských nemovitostí David Šlouf. Doplnil, že nájemné bude činit 250 korun za metr čtverečný za rok, což odpovídá základní sazbě za nájem prostorů v domech ve vlastnictví statutárního města Plzeň pro neziskové organizace.

Budova byla postavena v roce 1865.  Při rekonstrukci bude nutné zejména objekt odizolovat, opravit podlahy, položit nové krytiny, upravit rozvody elektro, vody a kanalizace, zřídit nové centrální vytápění, vyměnit okna z dvorní části, zajistit bezbariérovost a upravit dispozice jednotlivých místností. V současné době Atelier A CZ, s.r.o. zpracovává studii proveditelnosti rekonstrukce a nového využití objektu sady Pětatřicátníků 27. Bude dokončena do 30. září 2018 a bude podkladem pro vyhotovení projektové dokumentace.

Město chce pronajmout budovu neziskovým organizacím ze sektoru sociálních služeb, které se momentálně nacházejí co do užívání současných prostor v existenční nejistotě, a to ať již z důvodu výpovědi z nájmu nebo z důvodu prodeje/směny nemovitosti, v níž aktuálně poskytují služby, případně z důvodu nedostačující kapacity. Vážný zájem projevily čtyři organizace, které splňují tyto podmínky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice chtějí spolupracovat s ústeckou univerzitou na dvou projektech

6:32 Litoměřice chtějí spolupracovat s ústeckou univerzitou na dvou projektech

Interaktivní mapa centra města, územně plánovací studie nebo digitální 3D modely vybraných historick…