Plzeň: Město podpořilo prázdninové opravy škol

23.07.2017 11:39

Na prázdninové rekonstrukce a opravy havarijních stavů základních škol vyčlenilo město 3,74 milionu korun. Prostředky budou použity například na první etapu rekonstrukce elektroinstalace 31. základní školy (2,5 milionu korun), na nový umělý povrch pro tělesně postižené při 20. základní škole (900 tisíc korun), bezbariérové úpravy 4. základní školy (2,2 milionu korun), obnovu hřiště s umělým trávníkem včetně mantinelů při 11. základní škole (460 tisíc korun).

Plzeň: Město podpořilo prázdninové opravy škol
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Město přispěje také na výstavbu objektu s učebnou pro environmentální výchovu v Luftově zahradě. Při revitalizaci rybníka na pozemku zahrady byl totiž poškozen přibližně 150 let starý zahradní domek do té míry, že byla nutná jeho demolice. Místo něj vznikne nová budova v hodnotě přibližně jednoho milionu korun. Oproti původnímu domku bude stavba technologicky vylepšena za zhruba 400 tisíc korun, tuto částku uhradí město. Vzniklý objekt bude sloužit i jako zázemí při kulturních a společenských akcích.

Mezi další projekty a akce, které se rozhodlo město podpořit, patří mimo jiné program organizace SIRIRI, která ve Středoafrické republice realizuje projekt Škola hrou (175 tisíc korun). Město již v minulosti přispělo této organizaci na nákup speciálních slabikářů pro tamní děti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb: Na Americkém mostě byla omezena nosnost

6:32 Cheb: Na Americkém mostě byla omezena nosnost

Hlavní prohlídka konstatovala nutnost snížení nosnosti Amerického mostu