Plzeň: Mobilní ordinace na náměstí Republiky nabídnou vyšetření zdarma a bez objednání

03.10.2023 19:06 | Tisková zpráva

Dny Veřejného zdraví v Plzni nabídnou už 4. října širokou škálu nejrůznějších lékařských vyšetření přímo v centru města. Bez nutného objednání a zcela zdarma budou moci příchozí zavítat do jedné z mobilních ordinací, které se pro jedno odpoledne otevřou na náměstí Republiky.

Plzeň: Mobilní ordinace na náměstí Republiky nabídnou vyšetření zdarma a bez objednání
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Zájemcům bude k dispozici vyšetření očního zákalu, měření krevního tlaku, vyšetření křečových žil, stanovení cukru v krvi a mnohé další. Akci pořádá VZP ČR pod záštitou Romana Zarzyckého, primátora města Plzně.

Lékaře a sestřičky z Fakultní nemocnice Plzeň, Nemocnice Privamed a Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje potkáte na náměstí Republiky 4. října od 12 do 16:30 hodin.

Anketa

Dopadly slovenské volby dobře?

95%
hlasovalo: 35618 lidí

„Naše zdravotníky doplní také manželé Arenbergerovi, kteří ve své mobilní ordinaci nabídnou příchozím nejen osobní konzultaci, ale také vyšetření kožních znamének dermatoskopem. Po letních měsících plných sluníčka je to jistě dobrá příležitost pro každého z nás, aby prošel lékařskou kontrolou a včas řešil případné podezření na možný zdravotní problém,“ informovala Lenka Havlasová, ředitelka Regionálního pracoviště VZP ČR v Plzni.

V dalším ze stánků si návštěvníci mohou nechat zkontrolovat správné držení těla, včetně vyšetření krční páteře. Konzultace na náměstí nabídnou také lékaři z plastické a estetické chirurgie, základy resuscitace zase zdravotníci záchranné služby. Nemocnice Privamed vybaví svou mobilní ordinaci zařízením na stanovení koncentrace glukózy v krvi, její zdravotníci navíc nabídnou také nutriční poradenství.

„Lékaři i sestřičky zde budou pro každého, kdo přijde s nějakou otázkou či s prosbou o radu. Věřím, že akce přiláká i řadu těch, kdo s návštěvou doktora váhají nebo jí odkládají třeba z časových důvodů,“ dodala Lenka Havlasová. Připomněla také, že na akci nebude chybět ani stánek VZP ČR, v němž budou zaměstnanci poskytovat informace k veřejnému zdravotnímu pojištění.

„Kdo se zastaví na stánku VZP, určitě se dozví řadu důležitých informací. Nejen na jaké preventivní prohlídky a jak často má nárok, ale třeba i jaké benefity mu VZP nabízí, jak lze čerpat konkrétní příspěvky. Dnes už je také možné řadu věcí vyřešit s VZP online, tj. bez nutné osobní návštěvy pobočky. I s tím, jak si ušetřit cestu a vyřídit vše potřebné třeba v telefonu z pohodlí domova, rádi pomůžeme,“ uzavřela ředitelka Regionálního pracoviště VZP ČR v Plzni.

reklama

autor: PV

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

13:05 V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

V pátek 1.12. se na Osmičce veřejnosti otevřelo třetí a zároveň největší kluziště, a to na Ládví. Na…