Plzeň: Na tramvajové trati na Karlovarské se budou vyměňovat panely

11.08.2019 20:27

Na části tramvajové trati na Karlovarské ulici v úseku od stanice Pod Záhorskem k mostu generála Pattona se budou v termínu od 17. do 30. srpna vyměňovat panely. V tomto období bude tramvajová doprava vedena obousměrně po neopravované koleji směrem na Košutku, její provoz bude řídit automatický semafor.

Plzeň: Na tramvajové trati na Karlovarské se budou vyměňovat panely
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Pro automobily bude v místě stavby uzavřen levý jízdní pruh směrem do centra, prostřední jízdní pruh bude průjezdný bez omezení. Současně bude zrušeno vyhrazení pravého jízdního pruhu pro autobusovou dopravu a doprava bude tímto pruhem vedena přes Rondel.

Výměna panelů na tramvajové trati je prováděna kvůli špatnému stavu starých panelů a podloží pod nimi. Z důvodu bezpečnosti je v tomto úseku v současné době již rychlost tramvají snížena. Pokud by se v tomto roce trať nezrekonstruovala, hrozilo by její uzavření.

„Opravu nebylo možné realizovat v minulosti současně s opravou mostu generála Pattona, protože by úsek obousměrné tramvajové dopravy byl neúměrně dlouhý a docházelo by tak k příliš dlouhým čekacím dobám na úseku řízeném semaforem. Současně by hrozilo, že čekající tramvajové soupravy budou překážkou pro plynulý provoz na přilehlých křižovatkách,“ uvedla technická náměstkyně Správy veřejného statku města Plzně Andrea Fojtíková.

Doplnila, že provedení opravy v době letních prázdnin, kdy je intenzita provozu ve městě nižší než ve školním roce, by nemělo mít na plynulost provozu mít zásadní vliv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Hasiči dostali novou cisternu Valerii a ocenění za pomoc v době covidu

19:31 Olomouc: Hasiči dostali novou cisternu Valerii a ocenění za pomoc v době covidu

Nová moderní cisterna, čestné stuhy a velké poděkování. Tyto benefity získali v pátek odpoledne dobr…