Plzeň: Od pondělí začne uzavírka ulice Na Roudné, změny se dotknou i MHD

02.04.2020 20:51

Z důvodu pokračování výstavby východního okruhu města Plzně (silnice I/20 a II/231 Plaská – Na Roudné – Chrástecká) neprojedou řidiči od pondělí 6. dubna 2020 mezi Roudnou a Bílou Horou.

Plzeň: Od pondělí začne uzavírka ulice Na Roudné, změny se dotknou i MHD
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Roudná bude přístupná jen z centra města Plzně. Spojovací silnici Na Roudné přetne demolice současného železničního mostu, poté se začne se stavbou nového železničního viaduktu a kruhového objezdu v křižovatce ulic Na Roudné – Jateční. Z důvodu uzavření ulice Na Roudné dojde ke změně trasy autobusu městské hromadné dopravy linky 20.

Doprava z Jateční ulice bude převedena na dočasnou komunikaci vedenou mimo mosty. Ulice Na Roudné bude v prostoru staveniště úplně uzavřena pro všechny, i pro pěší. Průjezd tímto dopravním uzlem bude možný až po dokončení celé stavby, to znamená v dubnu 2021. Provoz na stávající okružní křižovatce U Velkého rybníka bude beze změn. Výluka na železnici bude probíhat od 30. dubna do 11. září 2020.

Změny se také dotknou městské hromadné dopravy v Plzni, konkrétně linky 20. Trasa linky mezi zastávkami „Bílá Hora, žel. st.“ po Bílou Horu a Zruč-Senec se nemění, stejně tak trasa z centra města po novou konečnou zastávku „V Ráji“ (a zpět) je beze změn po stálé trase. Trasa od zastávky „Bílá Hora, žel. st.“ směrem do centra města (po zastávky „Mrakodrap“, respektive „Goethova“) je převedena do ulic Jateční, Rokycanská, U Prazdroje, Šumavská, Americká. Uzavírka ulice Na Roudné nevyvolá zrušení žádné ze zastávek linky 20. Autobus linky 20 má konečnou na zbudované točce za úpravnou vody v ulici Na Roudné.

Stavbu silnice I/20 a II/231 Plaská – Na Roudné – Chrástecká realizují Ředitelství silnic a dálnic České republiky ve spolupráci se Správou a údržbou silnic Plzeňského kraje a městem Plzní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Stavbu nové cyklostezky v ulici J. Lady podpoří dotace

7:35 Prostějov: Stavbu nové cyklostezky v ulici J. Lady podpoří dotace

Zastupitelé budou rozhodovat o stavbě cyklistické stezky v ulici J. Lady.