Plzeň: Seminář na radnici představil trendy v ochraně měkkých cílů

06.12.2018 14:30

V úterý 4. prosince 2018 se konala ve Sněmovním sále plzeňské radnice Informační a vzdělávací kampaň k ochraně měkkých cílů. Uspořádal ji Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR.

Plzeň: Seminář na radnici představil trendy v ochraně měkkých cílů
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Kampaň byla realizována prostřednictvím Asociace Bezpečná škola z. s. Cílem bylo seznámit účastníky s problematikou ochrany měkkých cílů a s nově připravovaným dotačním programem Ministerstva vnitra ČR na zvýšení ochrany objektů veřejné správy, škol a školských zařízení a veřejných prostranství.

Kampaň byla určena především starostům, zřizovatelům, majitelům a provozovatelům měkkých cílů, ředitelům škol a školských zařízení, organizátorům kulturních a sportovních akcí i zástupcům všech složek Integrovaného záchranného systému.

Bezpečnostní specialisté a poradci z oblasti ochrany měkkých cílů představili nejnovější přístupy a trendy k ochraně měkkých cílů. Praktické příklady nácviků připravenosti složek Integrovaného záchranného systému při mimořádné krizové situaci představili zástupci Policie ČR i Městské policie Plzeň.

Vedoucí Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně Aleš Průša zakončil kampaň poděkováním všem složkám Integrovaného záchranného systému. „Bez příkladně nastavené spolupráce Policie ČR, Městské policie Plzeň, Záchranné služby Plzeňského kraje, Hasičského záchranného sboru a nově i díky širšímu zapojení sboru dobrovolných hasičů, by nebylo prakticky možné zabezpečit veřejné kulturní či sportovní akce na tak vysoké úrovni, jako je tomu nyní. Plzeň je specifická pořádáním velkých kulturních a sportovních akcí, jmenujme třeba představení Prodané nevěsty na náměstí Republiky nebo velká sportovní utkání. Dobře nastavená spolupráce je tedy pro nás nezbytná,“ dodal Aleš Průša.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Orlicí: Tým ŠKODA Motorsport testoval na Andrláku

12:09 Ústí nad Orlicí: Tým ŠKODA Motorsport testoval na Andrláku

Trasu závodů do vrchu Ústecká 21, na Andrlově chlumu, si v uplynulých dvou dnech vybral pro testován…