Plzeň: Soubor baletu potěšil diváky v Regensburgu

15.01.2020 8:38

Baletní soubor Divadla Josefa Kajetána Tyla uvedl v sobotu 11. ledna a v neděli 12. ledna v německém Regensburgu nejslavnější klasický balet Petra Iljiče Čajkovského Labutí jezero.

Plzeň: Soubor baletu potěšil diváky v Regensburgu
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Obě představení byla vyprodaná, němečtí diváci přijali plzeňské nastudování baletu s nadšením a ocenili dlouhotrvajícím potleskem. Představení zhlédli také náměstkyně plzeňského primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková a ředitel DJKT Martin Otava.

Soubor vystoupil na jedné ze scén regensburgského divadla Velodrom, jež byla postavena v letech 1897–1898 jako cyklistické středisko. Dnes se objekt s téměř 600 sedadly využívá pro hudební, operetní, taneční i činoherní produkce.

Obtížnou dvojroli Odetty-Odilie ztvárnila v obou reprízách sólistka baletu Mami Hagihara, prince, který se do Odetty zamiluje a nevědomky zradí jejich lásku, tančil sólista Karel Audy. V dalších sólových úlohách se představil Gaëtan Pires, Justin Rimke, Sara Aurora Antikainen a Afroditi Vasilakopoulou.

Od roku 1993, kdy uzavřelo město Plzeň s Regensburgem partnerství, šlo o první vystoupení plzeňského divadla v takovém rozsahu na regensburgské scéně. Ředitel německého divadla Jens Neundorff Von Enzberg a obchodní ředitelka Waltraud Parisot využili návštěvy ředitele Martina Otavy a náměstkyně Elišky Bartákové k jednání o možnostech další spolupráce. Jednání budou pokračovat ještě v lednu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Pod kontrolou je ve městě už více než dvaadvacet tisíc stromů

21:16 Zlín: Pod kontrolou je ve městě už více než dvaadvacet tisíc stromů

Stromy pod kontrolou. To je název projektu, do něhož je už několik let zapojeno i město Zlín. V této…