Plzeň: Terapeutický program pomůže mužům zvládat vztek

19.01.2021 14:51

Nezisková organizace Liga otevřených mužů (LOM) organizuje terapeutický program pro muže, kteří mají problém se zvládáním vzteku vůči partnerce, při výchově dětí či při práci. Program je bezplatný a pomáhá domácí násilí omezit. Projekt s pomocí grantu od Evropské unie realizuje LOM i v Plzeňském kraji.

Plzeň: Terapeutický program pomůže mužům zvládat vztek
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

„Nezvládnutý vztek často vede k násilnému jednání. Fyzické i psychické násilí má špatný dopad na partnerské vztahy i vztah s dětmi, narušuje důvěru a vyvolává strach. Lidé, kteří nezvládají svou agresi nejsou jen strůjci problému. Jsou také nezbytnou součástí jeho řešení. Většina z nich za námi přichází dobrovolně. Přijímají odpovědnost a mají odvahu to řešení hledat,“ uvedl Josef Petr, ředitel Ligy otevřených mužů, která již šest let pracuje s muži, kteří nezvládají vztek a dopouští se násilí ve vztazích. LOM také cvičí odborníky z neziskových organizací a státních institucí, jak s touto cílovou skupinou pracovat.

Anketa

Zachrání nás vakcína proti covidu-19?

27%
73%
hlasovalo: 10212 lidí

Několik úvodních individuálních sezení i skupinový program je pro klienta zdarma. Podmínkou vstupu do programu je mimo jiné souhlas s možností kontaktovat (ex)-partnerku, která zažila jeho vztek, a předání kontaktu na ni. „Díky zapojení blízké osoby dosahuje program větší účinnosti,“ vysvětlil Josef Petr.

Doplnil, že zájemce může kontaktovat organizaci LOM telefonicky nebo e-mailem. Koordinátorka programu s ním domluví termín úvodního setkání s terapeutem a předá na něj kontakt. Na setkání si klient s terapeutem vyjasní očekávání od programu, dozví se podmínky a pravidla účasti.

Přihlášky a dotazy:
PRAHA: praha@zvladanivzteku.cz, tel. 608 120 884
PLZEŇ: plzen@zvladanivzteku.cz, tel. 704 263 456

Podrobnosti o programu jsou ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Názvy autobusových zastávek budou revidovány

21:49 Domažlice: Názvy autobusových zastávek budou revidovány

Připravuje se revize názvů domažlických autobusových zastávek, které nemají aktuální vypovídací hodn…