Plzeň: Tříkrálová sbírka byla rekordní. Vynesla téměř 8 milionů korun

08.02.2025 7:33 | Tisková zpráva

Jubilejní 25. tříkrálová sbírka překonala rekord z minulého roku. Koledníci v Diecézi plzeňské vykoledovali 7 639 313 korun, což je o téměř 300 tisíc korun více než v minulém roce.

Plzeň: Tříkrálová sbírka byla rekordní. Vynesla téměř 8 milionů korun
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň

V součtu s dary zaslanými bankovními převody sbírka přesahuje 7,9 milionu, a to stále ještě mohou lidé přispívat on-line na webu ZDE. Letošní akce tak znovu potvrdila štědrost a solidaritu veřejnosti při pomoci potřebným spoluobčanům.

 

Rekordní byl letos i počet zapečetěných kasiček, bylo jich 1 627, tedy o téměř 130 více než v minulém roce. Několik desítek z nich bylo umístěno také na veřejně přístupných místech – v obchodech, kostelích či na úřadech. Dle odhadu si čas na koledování našlo přibližně 5 tisíc dobrovolníků.

Přestože se ještě v některých okresech sčítá, už nyní je jasné že překonán bude i celorepublikový rekord. Tříkrálová sbírka celkově zatím přesáhla 182 milionů korun, což je o 7 milionů více než loni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Došlo podle vás k pochybení soudů?

Podle vás šlo v kauze o praní špinavých peněz, já bych to viděl stejně, ale na druhou stranu, proč je tedy soudy podle všeho odblokovaly a vrátili Jiříkovskému?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: V Íčku najdete papírové modely významných budov

22:05 Pelhřimov: V Íčku najdete papírové modely významných budov

V Turistickéhminformačním centru na Masarykově náměstí. najdete šest papírových modelů pelhřimovskýc…