Plzeň: Vlastníkům kulturních památek rozdělí město přes pět milionů

28.02.2025 19:06 | Tisková zpráva
autor: PV

Plzeň letos opět podpoří majitele kulturních památek. V rozpočtu pro ně prostřednictvím Odboru památkové péče vyčlenilo finance ve výši 5,2 milionu korun. Vyhlášení dotačního programu Zachování a obnova kulturní památky na území statutárního města Plzně pro rok 2025 schválila Rada města Plzně.

Plzeň: Vlastníkům kulturních památek rozdělí město přes pět milionů
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Finanční dotace je určena vlastníkům kulturní památky, která se nachází na území Plzně. Má sloužit k záchraně památky a postupnému zlepšování jejího technického stavu. Dotační program je jednoletý a my jím chceme přispět k zachování architektonických a historických hodnot, které spoluvytvářejí tvář našeho města,“ uvedla radní pro oblast kultury a památkové péče Eliška Bartáková. 

Podat žádost o dotaci mohou zájemci prostřednictvím webové aplikace ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

A o co vám teda jde zrušením poplatků?

Stejně je budeme platit zase všichni, i když nepřímo z rozpočtu. A jestli tu jde o kontrolu hospodaření ČT. Proč se neřeší jen ta? Ostatně v tom s vámi souhlasím, že vyřešena měla být už dávno. Ale ani vy jste to neudělali. Nejste ve sněmovně ani ve vládě prvně. Děkuji. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Na sport a volnočasové aktivity desítky milionů korun

20:36 Ústí nad Labem: Na sport a volnočasové aktivity desítky milionů korun

Ústí nad Labem by mohlo v?tomto roce rozdělit více než 22?000?000 Kč na sport a volnočasové aktivity…