Plzeň: Vyhánění zimy letos v komorní podobě

02.03.2021 18:35

Zástupci plzeňské zoologické zahrady společně se Sdružením IRIS vyhnali poslední únorovou neděli z plzeňské kotliny zimu. Podařilo se to i přes nepříznivou epidemickou situaci, i když oproti předcházející jedenáctileté tradici ve velmi komorní podobě. Vyhánění zimy organizátoři akce nechali natočit na videozáznam.

Plzeň: Vyhánění zimy letos v komorní podobě
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Trojice hlavních postav, končící Zima, Jaromil XII. a statkář Lüftner, absolvovala trasu tradičního průvodu ze zoologické zahrady přes Kalikovský mlýn na radnici tentokrát sama, na rozdíl od některých předcházejících let, kdy se tohoto průvodu zúčastnilo až na osm set lidí. Jako obvykle skončila Zima v přichystané rakvi před radnicí, tentokrát před očima náměstkyně primátora Elišky Bartákové.

„Jsem velice potěšena, že od vás mohu převzít tuto milou zprávu o konci zimy. Jaro je jedno z nejkrásnějších ročních období a všichni se na něj moc těšíme. Provolejme společně slávu jaru," řekla aktérům náměstkyně. Jen zalitovala, že stejně jako za Zimou nelze zaklapnout víko rakve za koronavirem.

Celý příběh byl natočen na video, takže se letošního vyhánění zimy mohou zájemci zúčastnit alespoň virtuálně. Videozáznam je k vidění na YouTube Sdružení IRIS (ZDE), na Facebooku a webu Zoologické a botanické zahrady města Plzně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Břeclav: Modré pruhy usnadní orientaci při parkování

21:17 Břeclav: Modré pruhy usnadní orientaci při parkování

Určitě jste si už všimli nových modrých pruhů u některých parkovacích ploch v Břeclavi (např. ul. Ju…