Plzeň: Vzpomínka u Díky, Ameriko! ukončila Slavnosti svobody, navštívilo je 70 tisíc lidí

07.05.2019 10:51 | Zprávy
autor: PV

Vzpomínkový akt u památníku Díky, Ameriko! za účasti amerických a belgických válečných veteránů, velvyslanců obou zemí, zástupců vlády, Parlamentu České republiky, vedení města Plzně a dalších hostů ukončil čtyřdenní Slavnosti svobody v Plzni.

Plzeň: Vzpomínka u Díky, Ameriko! ukončila Slavnosti svobody, navštívilo je 70 tisíc lidí
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Od pátku 3. května do pondělí 6. května je navštívilo zhruba 70 tisíc lidí, a to i přes chladné a nepříznivé počasí. Oslavy, při nichž na pořádek dohlíželo několik stovek městských a státních policistů, se obešly bez větších problémů a incidentů. Už nyní se Plzeň začíná připravovat na květen 2020, kdy si velkolepým programem připomene 75 let od osvobození.

„Počasí nám úplně nepřálo, půl dne dokonce pršelo a bylo celkově chladno. Navzdory tomu byla návštěvnost veliká. To ukazuje, že odkaz svobody a osvobození je stále velmi silný. Jsem spokojen. Je to pro mě v roce třicátého výročí sametové revoluce velká radost a také symbolická facka těm, kteří tvrdí, že se po roce 1989 nic nezměnilo a že je to pořád stejné. Tady v Plzni to tak vůbec není, desetiletí komunistických lží jsou zapomenuta. Lidé si chtějí svobodu a demokracii aktivně připomínat,“ zhodnotil letošní Slavnosti svobody primátor města Plzně Martin Baxa. Ten položil věnec u památníku Díky, Ameriko! spolu s ostatními členy Rady města Plzně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.