Plzeň chce na střeše své budovy fotovoltaickou elektrárnu

14.10.2018 16:59 | Zprávy
autor: PV

Plzeň chce instalovat fotovoltaické panely na jeden ze svých objektů. Na projekt za 1,6 milionu korun podá žádost o dotaci z Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020. Opatření, na něž by Plzeň mohla získat až kolem 640 tisíc korun, má vést k úspoře energií a také zvýšit využití obnovitelných zdrojů.

Plzeň chce na střeše své budovy fotovoltaickou elektrárnu
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Fotovoltaický systém by měl být instalován na střeše budovy Koterovská 162. Podání žádosti o dotaci schválila Rada města Plzně.

„Jednalo by se o fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 30 kWp bez akumulace, kdy veškerá vyrobená elektřina bude spotřebována v budově. Systém se bude skládat z celkem 141 kusů modulů s monokrystalickou technologií článků, moduly budou orientovány ve směru jižním a budou na plochu střechy připevněny hliníkovou konstrukcí,“ přiblížil ekonomický náměstek Pavel Kotas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozpočet prezidenta

K čemu by bylo pro občany a ČR dobré, kdybyste rozpočet prezidenta snížili na 0? A není pokrytecké za to, že to chtěla udělat Fialova vláda jí kritizovat a pak to sám navrhovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Svoz bioodpadu přechází na městskou organizaci

20:36 Karlovy Vary: Svoz bioodpadu přechází na městskou organizaci

Bioodpad z karlovarských domácností a zahrad budou nově svážet Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary. O…