Plzeň podpoří vynikající sportovce Západočeské univerzity

4. 1. 2019 14:30

Město podpoří 200 tisíci korunami sportovní program Západočeské univerzity v Plzni Western Stars, jenž je vytvořen pro vynikající sportovce z řad studentů univerzity. Dotaci vysoká škola využije na pokrytí nákladů na dopravu reprezentantů na sportovní akce EUROMilano 2018 a 4. meziuniverzitní mistrovství světa v Barceloně. Přidělení dotace schválili zastupitelé.

Plzeň podpoří vynikající sportovce Západočeské univerzity
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

„Sportovní program a jeho reprezentanti pozitivně propagují město Plzeň i v zahraničí, a to nejen sportovními úspěchy, ale i v akademické sféře. Vzájemná spolupráce univerzity a města pomáhá vytvořit větší propojenost obou subjektů s možností přilákat do města více sportovních reprezentantů v rámci studia,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Sportovní akce EUROMilano 2018 se konala 26. až 28. dubna, Western Stars na ní vybojovali přední příčky ve futsalu mužů, futsalu žen i tenisových družstev. Na šampionátu v Barceloně, který se konal od 14. do 18. listopadu, získali zlato za futsal, plavání a tenis. Ze všech osmdesáti zúčastněných univerzit obsadila ZČU na šampionátu v celkovém hodnocení druhé místo.

Program Western Stars zahrnuje sportovní reprezentaci ZČU a sport pro studenty, zaměstnance, veřejnost i firmy. Zároveň si klade za cíl aktivně rozvíjet zdravou pohybovou aktivitu, posilovat pozitivní návyky a postoje a být podstatnou součástí vyváženého akademického programu. Logo města Plzně je vyobrazeno na reprezentačních sadách oblečení sportovců s propagací na sportovních akcích, umístěno je i na webových stránkách a na facebookovém profilu. V současné době eviduje ZČU desítky žádostí o zařazení do programu s předpokládaným počtem až 90 členů do konce roku 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Beroun: I přes prodělanou pandemii je město finančně zdravé

20:12 Beroun: I přes prodělanou pandemii je město finančně zdravé

Hospodaření měst a obcí komplikovala v loňském roce nejen mimořádná opatření proti šíření koronaviru…