Plzeň upraví městský dům v Thámově ulici, vznikne tam šest bytů

21.05.2024 13:05 | Tisková zpráva

Plzeň upraví svůj bytový městský dům na adrese Thámova 32, na projekt si zažádá o podporu z evropského operačního programu IROP prostřednictvím Integrovaných teritoriálních investic (ITI) Plzeňské aglomerace.

Plzeň upraví městský dům v Thámově ulici, vznikne tam šest bytů
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

V objektu, který je od prosince 2023 prázdný, vznikne šest bytů o podlahové ploše od 38 do 49 metrů čtverečních. Objekt bude nově bezbariérový s byty s regulovaným nájemným pro osoby v bytové nouzi.

„Dlouhodobě máme převis poptávky nad nabídkou v oblasti pronájmu bytů. I tímto projektem, jakým je úprava domu v Thámově 32, můžeme postupně navyšovat počty městských bytů, a pomáhat tak řešit situaci lidí v bytové nouzi, tedy těm, jež nemají vyhovující bydlení a jejichž příjem nepřesahuje výši 6. decilu, což je nyní přibližně 30,5 tis. Kč u jednotlivce a např. 39,6 tisíc korun u samoživitelky s jedním dítětem do 13 let. Konkrétní hodnota, platná vždy pro daný rok, bude zveřejňována na internetových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj,“ uvedla Světlana Budková, radní pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení.

Záměrem projektu je celková přestavba stávajícího domu, který bude řešen jako bezbariérový s výtahem. V rámci projektu budou provedeny stavební úpravy ve všech nadzemních podlažích.

„V prvním podzemním podlaží budou umístěny sklepní koje, úklidová komora, technická místnost a předávací stanice tepla. V 1. až 3. nadzemním podlaží budou vždy 2 bytové jednotky, tedy celkem vznikne 6 bytů. Pořízení všech šesti bytů je možno spolufinancovat z dotačních prostředků a zároveň se na ně vztahují požadavky programu IROP pro sociální bydlení,“ doplnila Světlana Budková.

Náklady na realizaci projektu jsou odhadnuty na 15 milionů korun včetně DPH. O dotaci, jež by mohla činit zhruba 11 milionů korun, Plzeň požádá v rámci 38. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu 2021–2027 pro projekty ITI, specifický cíl 4.2: Sociální bydlení. Podání žádosti schválili zastupitelé, současně také schválili předfinancování projektu ve výši 100 procent, aby se mohlo s úpravou objektu začít počátkem roku 2025. Předpokládaný termín dokončení je v první polovině roku 2026.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Město usiluje o dotaci na obnovu parku Macerka

19:27 Žatec: Město usiluje o dotaci na obnovu parku Macerka

Park Macerka, jednu z částí městských parků, plánuje Žatec revitalizovat za pomoci dotace Zelená inf…