Plzeňské rodinné fotoalbum mapuje identitu a charakter města

3. 12. 2014 10:37

Nahlédnout do minulého a nynějšího každodenního života Plzeňanů a rozpoznat identitu a charakter města na základě starých i současných fotografií je cílem nového projektu Plzeňské rodinné fotoalbum. Ten by měl pomoci najít odpovědi na otázky: Jaký byl a je každodenní život Plzeňanů? Jak tráví volný čas dnes, kam jezdívali na víkendy a kde se nejraději setkávají?

Plzeňské rodinné fotoalbum mapuje identitu a charakter města
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

„Nejde nám o umělecké snímky, ale o obrázky z každodenního života. Plzeňské rodinné fotoalbum nabízí možnost vytvořit ‘společné album z našich alb‘, společný obrázek města. Nejdůležitější při výběru je síla samotné fotografie a to, jak přispěje k definování specifických životních příběhů a aktivit Plzeňanů,“ říká Kristýna Jirátová ze společnosti Plzeň 2015.

Vybrané fotografie mohou zájemci již nyní posílat na e-mailovou adresu fotoalbum@plzen2015.cz, a to až do června příštího roku. V průběhu prosince bude spuštěna webová galerie www.fotoalbum.skrytemesto.cz s prvními příspěvky. Bude rozdělena do tří hlavních sekcí krajina, portréty, aktivity a dalších podkategorií podle charakteru snímků. Důležité je připojit informaci o jejich datu a místě pořízení a údaje o jejím zasilateli.

Vytvoření Plzeňského rodinného fotoalba je součástí projektu Skryté město. Organizátoři v současné době spolupracují s antropologem Petrem Janečkem a studenty Filozofické fakulty Západočeské univerzity, s nimiž pořádají workshopy pro školy, domovy seniorů a pro veřejnost. Každému, kdo projeví zájem, nabízí pomoc s výběrem fotografií, skenováním i psaním textů. Skenovat snímky je možné v pobočkách Knihovny města Plzně či v prostorách Meeting pointu na náměstí Republiky. Kontaktovat pořadatele lze také prostřednictvím e-mailové adresyfotoalbum@plzen2015.cz.

Z vybraných fotografií vzniknou v dubnu a říjnu příštího roku dvě velké výstavy, které se uskuteční v industriálním prostoru bývalého depa v Cukrovarské ulici. V plánu jsou také velkoplošné prezentace zobrazující konkrétní místa v průběhu času, knižní zpracování, mikrovýstavy a pravidelná setkání s názvem „Fotky ze šuplíku“.

Organizátoři na výstavách spolupracují s francouzským kurátorem Jean-Pierre Moulèresem, jehož obdobné dílo přilákalo v minulém roce do Marseille stovky tisíc návštěvníků. Fotoalbum si také klade za cíl co nejvíce zapojit veřejnost do projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: plzen.eu
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hustopeče: Hřbitovní kaple září novotou a hledá nové uplatnění

19:03 Hustopeče: Hřbitovní kaple září novotou a hledá nové uplatnění

Konečnou fází dlouholetých oprav prochází v současných dnech kaple na místním hřbitově. Poslední stř…