Plzeňský dopravní podnik získá další čtyři elektroauta

15.01.2019 11:30

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) pokračují v budování elektromobilní části své flotily. Čtveřici nových elektromobilů a stejný počet dobíjecích wallboxů (profesionálních dobíjecích stanic) dodá provozovateli plzeňské MHD společnost ČEZ ESCO.

Plzeňský dopravní podnik získá další čtyři elektroauta
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Elektromobily jsou ideálním prostředkem do měst. Nevypouštějí škodliviny a jsou zároveň tiché, takže snižují dopravní hluk,“ uvedl Jiří Ptáček, dopravně provozní ředitel PMDP, a dodal: „Jako jeden z největších českých dopravních podniků využíváme každodenně elektrickou trakci v podobě tramvají a trolejbusů k přepravě cestujících. Logicky navazující etapou je i postupné posilování elektrického pohonu v rámci naší flotily firemních aut.“

Zakázka zahrnuje dodání dvojice osobních vozů Nissan Leaf, dvou elektrododávek Nissan e-NV200 a kvarteta wallboxů – profesionálních inteligentních dobíjecích stanic. Plzeňský městský dopravce při financování tohoto nákupu využil dotace z Národního programu Životní prostředí, který je zaměřen na municipality a jimi vlastněné společnosti.

Provoz elektroaut zahájí PMDP s dobíjením pomocí wallboxů v místě jejich obvyklého stání v prostorách podniku. PMDP uvažuje zřídit takováto místa dobíjení poblíž tramvajových a trolejbusových tratí, kde mohou být napájeny přímo z trakce.

Projekt PMDP a elektroaut zapadá do konceptu Smart City Plzeň. Cílem těchto projektů je usnadnění každodenního života občanů a zlepšení dopravy, životního prostředí, energetické bezpečnosti i dalších oblastí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bílovec: Martinský trh zakončí lampionový průvod a pietní akt k 30. výročí sametové revoluce

21:24 Bílovec: Martinský trh zakončí lampionový průvod a pietní akt k 30. výročí sametové revoluce

Letošní tradiční Martinský trh v Bílovci se odehraje netradičně přímo na nádvoří zámku, a to v neděl…