Polička: Těžební práce v Liboháji dokončeny

29.04.2021 7:34 | Zprávy

Loni na jaře byly z důvodu kůrovcové kalamity zahájeny těžební práce v okolí poličského lesoparku Liboháj. Práce probíhaly po celý rok 2020 a dokončeny byly letos.

Polička: Těžební práce v Liboháji dokončeny
Foto: wikipedia
Popisek: Polička.

„Kůrovcová těžba je v zájmovém prostoru ukončena, dle posledních výstupů bylo vytěženo 5 100 m3 napadeného dřeva. Od měsíce března 2021 probíhá intenzivní příprava na obnovu lesa, tj. úklid klestu, budování nových oplocenek a následná výsadba. Celkem nás čeká obnova cca 4 ha lesních pasek. Vysazovány budou vesměs dřeviny listnaté, z jehličnanů pak jedle a douglasky. Vysoké finanční prostředky byly vynaloženy i na asanace intenzivně zatěžovaných lesních cest,“ upřesňuje aktuální stav vedoucí Odboru lesního hospodářství Ing. Krejčí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

To by mě také zajímalo

Kdo volí ti, co posuzují regulérnost kampaní? A myslíte, že nejsou transparentní a objektivní? Prý jste pokutu dostali nejen vy, ale i třeba ODS, jestli to je pravda, tak podle čeho usuzujete, že vám byla pokuta udělena, protože jste nepohodlnou stranou? Nebo myslíte, že jí je i ODS?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Horácké divadlo zná vítěze divácké ankety Horác

10:46 Jihlava: Horácké divadlo zná vítěze divácké ankety Horác

V Horáckém divadle Jihlava se v rámci Galavečera Horác 2025, vyhlašovali vítězové 31. ročníku diváck…