Prachatice: Poradní sbor naplno

18.06.2021 19:44

Přesně po roce se osobně setkali zástupci Poradního sboru zdravotně postižených a seniorů na prachatické radnici s místostarostou Janem Klimešem.

Prachatice: Poradní sbor naplno
Foto: old.onlinemodule.eu
Popisek: Prachatice

Neznamená to však, že by v době covidové nebyli v kontaktu, nicméně osobní setkání potěšilo.

Místostarosta Jan Klimeš v úvodu představil investice, na kterých se právě nyní ve městě pracuje, projekty, které se připravují, místa, která se opravují. Vzpomenuto bylo na pana tajemníka a výběrová řízení na pozice odboru stavebně správního a regionálního rozvoje, nedostatek zaměstnanců na Technických službách, nebo představil novou vedoucí odboru kultury, cestovního ruchu a školství.

Jednotliví zástupci organizací přednesl v tzv. kolečku své požadavky, podněty, přání, ale také informovali o akcích a aktivitách, které na léto2021 připravují. Hovořilo se o bezbariérovosti a mnohdy o malých prohlubních, které mohou způsobit nedostupnost cesty, hovořilo se o multikulturním zařízení – letním kinu a možnostech (po dostavbě červen 2022) využívání i pro spolky, organizace ve městě, hovořilo se o bytech v DPS a s tím spojený projekt bezpečná domácnost (prvky na hašení požáru), hovořilo se o podpoře zajímavých aktivit pro pečující osoby, praktické kurzy (Jak používat pomůcky, Aromaterapie, Psychohygiena), hovořilo se o mini seniorských obálkách, chytrých hodinkách, hovořilo se o zahradách (přírodní zahradě Lipák, Mezigenerační zahradě při KreBulu, či parku u DPS Skalka), hovořilo se o formách dobrovolnictví, hovořilo se o sečení trávy, hovořilo se o participativním rozpočtu a možnosti hlasování, hovořilo se o mnohých dalších věcech.

Zástupci organizací Svazu tělesně postižených Prachatice, Seniorské občanské společnosti, Městské organizace Prachatice – Senioři ČR, Klubu vojenských důchodců, Klubu zdravotně postižených Prachatice, Oblastní charity Vimperk, Pečovatelské služby Prachatice, SeniorPointu, Svazu postižených civilizačními chorobami, Obce baráčníků Vitoraz Prachatice byli velmi aktivní. Děkujeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Filmové léto zakončí víkendové promítání na Jižních Svazích

15:35 Zlín: Filmové léto zakončí víkendové promítání na Jižních Svazích

O nadcházejícím víkendu 6. a 7. srpna bude na discgolfovém hřišti v Centrálním parku na Jižních Svaz…