„Pro obyvatele i návštěvníky se jedná opravdu o palčivý a silně obtěžující problém. Dokazuje to řada stížností, které nám na segwaye chodí, a bohužel i řada případů zranění způsobených jejich provozem,“ vysvětlil Ivan Solil, radní MČ Praha 1 pro bezpečnost a prevenci kriminality, který na setkání s novináři citoval z dopisů občanů. V jednom z nich upozornili rodiče na zranění pětileté dcery, která byla na chodníku sražena turisty na segwayích.
„Věnovali jsme značné a dlouholeté úsilí, abychom dosáhli zákazu provozu segwayů na území památkové rezervace. Nejdříve jsme v Parlamentu prosadili přijetí novely zákona o provozu na pozemních komunikacích, která umožňuje obcím regulovat provoz těchto osobních přepravníků vlastními obecně závaznými předpisy, a poté vedení hlavního města připravilo ve spolupráci s naší městskou částí důležité nařízení Rady hlavního města Prahy č. 14/2016,“ popsal radní Ivan Solil.
Uvedené nařízení striktně vymezilo místa, kde je provozování osobního přepravníku na chodníku, stezce pro chodce, stezce pro chodce a cyklisty, na odděleném pruhu pro chodce na stezce pro chodce a cyklisty, na pěších a obytných zónách a na vozovce zakázáno.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV