Praha 10 rozdělila 15,6 milionů korun na sport

01.01.2013 8:24 | Zprávy
autor: Praha10.cz

Podpořit mládežnické oddíly ve sportovní činnosti a rekonstrukce sportovišť se rozhodla městská část Praha 10 z financí získaných z odvodů z výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení za 1. pololetí letošního roku. Celkem takto radnice rozdělila 15,6 milionů korun.

Praha 10 rozdělila 15,6 milionů korun na sport
Foto: wikipedia.org
Popisek: Městská část Praha 10

„Finanční prostředky byly rozděleny na základě podaných žádostí. Významnou roli přitom sehrála velikost členské základny mládeže jednotlivých oddílů. Domníváme se, že podporou klubů je nejen motivace a snaha o zapojení vyššího počtu dětí do sportovního dění, ale je to i určitý způsob prevence proti obezitě, braní drog i dalších negativních vlivů,“ popsal radní městské části Praha 10 Petr Vozobule (DPD). Rozdělení peněz schválilo v pondělí zastupitelstvo Prahy 10.

Více než miliónové dotace získala navíc i CU Bohemians, SK a HC Slavia. "Tyto tři kluby představují nejen jakousi příslovečnou výkladní skříň sportu z Prahy 10 a poskytují sportovní zázemí stovkám dětí a mládeže, ale byly také nejvýrazněji zasaženy výpadkem z financování ze strany Sazky," upřesnil starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).

Kromě sportovních klubů městská část Praha 10 vyčlenila peníze také na rekonstrukce hřišť - ZŠ U Vršovického nádraží a ZŠ Kodaňská. Nový povrch budou mít i tělocvičny v ZŠ Olešská. „Chceme tím podpořit i rozvoj sportovních aktivit na základních školách. Počítáme s tím, že přerozdělované finance z výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení hlavním městem Prahou věnujeme do sportu i v následujících letech,“ dodal Petr Vozobule.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Lipavský byl položen dotaz

Výhružky Zelenského

Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: Nová lávka přes Labe prochází zátěžovými zkouškami

19:06 Děčín: Nová lávka přes Labe prochází zátěžovými zkouškami

Jedna z největších investic města Děčína v posledních letech, výstavba lávky pro pěší a cyklisty pře…