Praha 2: Jediná komunitní zahrada je v ohrožení. Možná bude muset ustoupit nafukovací hale

12.09.2016 10:52 | Zprávy

Jediná komunitní zahrada v Praze 2, která vznikla aktivitou stovek místních občanů na roky nevyužívaném pozemku a sdružuje více než tři stovky lidí, možná zanikne. O pozemek, kde zahrada stojí, totiž projevila zájem sousední základní škola a žádá vedení Prahy 2, aby zde postavilo nafukovací sportovní halu.

Praha 2: Jediná komunitní zahrada je v ohrožení. Možná bude muset ustoupit nafukovací hale
Foto: Praha2.cz
Popisek: Praha 2

Na podporu zachování tohoto unikátního místa v centru Prahy vznikla petice, kterou mohou lidé podepsat buď přímo v areálu komunitní Zahrady Smetanka nebo elektronicky. Solidaritu se zahradou budou moci lidé vyjádřit také symbolickým zavěšením vzkazu na plot zahrady během sousedské slavnosti Zažít město jinak, která se koná v sobotu 17. září 2016. První vzkazy zavěsí zahradníci a zahradnice ze Smetanky v 10 hodin.

„Chápeme školu, že chce rozšířit prostory, na nichž budou moci její žáci sportovat. Pevně však věříme, že vedení Prahy 2 najde takové řešení, které tuto potřebu naplní, ale zároveň zůstane zachována zavedená a velmi oblíbená zahrada, na kterou pravidelně dochází rodiny, mladí i senioři z Prahy 2,” říká Pavlína Kalousová, předsedkyně spolku Zelená zahrada.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hustopeče: Pavučina získala nové vybavení pro venkovní akce

19:44 Hustopeče: Pavučina získala nové vybavení pro venkovní akce

Centrum volného času Hustopeče, příspěvková organizace, uspělo s projektem „Vybavení pro pořádání ve…