Praha 2: Na Rašínově nábřeží proběhne osmý ročník vinařského festivalu

23.04.2019 12:26 | Zprávy
autor: PV

Celkem 61 stánků, 36 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program – takový bude osmý ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 19. května od 10 do 21 hodin na Rašínově nábřeží v Praze 2 mezi Palackého a železničním mostem.

Praha 2: Na Rašínově nábřeží proběhne osmý ročník vinařského festivalu
Foto: prague.eu
Popisek: Rašínovo nábřeží

Po zimě přichází sezóna osvěžujících, lehkých a ovocitých růžových vín. Ty nejlepší budou moci ochutnat návštěvníci festivalu Růžový máj. „Vína se jako vždy budou degustovat výhradně z festivalových sklenic české výroby. Festival tak chce minimalizovat plastový odpad a je jasné, že ze skla chutná víno mnohem lépe. Vedle stánků nabízejících růžová vína bude na místě 25 stánku nabízejících gastronomii hodící se právě k růžovým vínům,“ popsal Jiří Sedláček, ředitel festivalu Růžový máj.

V Česku obliba růžového vína roste. V loňském roce čeští vinaři vyrobili 82 tisíc hektolitrů růžového vína, což je o 16 tisíc víc než v roce 2017, a dokonce o 44 tisíc hektolitrů víc než v roce 2016. O popularitě růžového vína svědčí také rostoucí návštěvnost festivalu – ten v roce 2017 navštívilo přes pět tisíc návštěvníků, vloni to bylo o zhruba tisícovku víc. „Suchá a polosuchá růžová vína se podávají nachlazená na osm až 12 °C. Zpravidla jsou svěží, aromatická, a proto se ideálně hodí ke konzumaci během teplejších měsíců. Moravská a česká růžová vína skvěle doplňují grilované pokrmy, dobře se hodí také k těstovinám, bílému masu, salátům nebo i čerstvému ovoci,“ řekl Vladimír Šabata, majitel a sklepmistr stejnojmenného vinařství z obce Zaječí, který se festivalu pravidelně účastní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.