Praha 2 poskytne slevy nájemcům nebytových prostor

12.06.2020 10:13 | Zprávy
autor: PV

Radní Prahy 2 na svém jednání v pondělí 8. června navázali na své rozhodnutí ze 14. dubna 2020, kdy schválili podporu podnikatelům a živnostníkům, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem, ve formě slevy z nájmu nebytových prostor a prostor pronajatých v obecním zájmu, svěřených do správy městské části Praha 2.

Praha 2 poskytne slevy nájemcům nebytových prostor
Foto: Praha2.cz
Popisek: Praha 2

Rada nově schválila, že sleva na nájemném bude poskytnuta nájemcům při splnění přesně definovaných podmínek a v souladu s připravovaným vládním programem COVID – NÁJEMNÉ.

„Reagujeme tím na rozhodnutí Vlády ČR, jímž chce podpořit nájemce nebytových prostor určených k podnikání a prostor pronajatých v obecním zájmu, kteří byli mimořádnými opatřeními dotčeni a byla jim jejich činnost znemožněna nebo podstatně ztížena. Jelikož vládní podpora přichází s velkým zpožděním, bylo zapotřebí původní usnesení revokovat. Naším cílem je zajistit pro podnikatele s provozovnou na Praze 2 co nejvyšší možnou podporu,“ uvedl místostarosta pro oblast správy majetku Michael Grundler.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Svozy vánočních stromků začnou po Novém roce

10:23 Hradec Králové: Svozy vánočních stromků začnou po Novém roce

Po Novém roce zahájí Hradecké služby pravidelné svozy vánočních stromků z veřejných stanovišť, a to …