Praha 5: Elektronický portál občana v první fázi využijí majitelé psů

02.03.2021 8:38

Přihlášení nebo odhlášení čtyřnohého miláčka, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Praha 5: Elektronický portál občana v první fázi využijí majitelé psů
Foto: Praha 5
Popisek: MČ Praha 5 - radnice
reklama

„Dlouhodobě chceme zlepšovat komfort našich občanů při jednání s úřadem takzvaně z tepla domova. V dnešní složité době to platí dvojnásob. Začínáme s agendou spojenou s místním poplatkem za držení psa. Na Portálu občana Prahy 5 bude možné zaplatit nejen převodem na účet, ale přímo přes platební bránu, jak je to dnes běžné třeba v internetových obchodech,“ říká tajemnice ÚMČ Praha 5 JUDr. Kateřina Černá.

Anketa

Stydíte se před zahraničím, jak Česko zvládá covid-19?

28%
72%
hlasovalo: 14950 lidí

Portál, který je dostupný na webové adrese ZDE, který uživatele vyzve k ověření identity/totožnosti. Buď prostřednictvím datové schránky nebo přes nástroj eidentita.cz. Tedy například pomocí elektronického občanského průkazu, NIA ID (dříve „Jméno, Heslo, SMS“), mojeID nebo nově také přihlášení k elektronickému bankovnictví (Bank ID) u třech bankovních institucí. Nabídka bankovních domů se má postupně rozšiřovat. Pro zjednodušení přístupu prostřednictvím datové schránky lze využít i Ministerstvem vnitra nedávno spuštěnou mobilní aplikaci Mobilní klíč, která je volně k dispozici pro operační systémy Google Android a Apple iOS.

„Záležitosti Místního poplatku ze psů jsou prvním a pilotním tématem, které je na Portálu občana Prahy 5 spuštěno. Počítáme s tím, že pokud se v průběhu testování neobjeví nějaké zásadní problémy, tuto formu služeb budeme postupně rozšiřovat,“ dodává tajemnice úřadu JUDr. Kateřina Černá.

Portál kromě elektronické komunikace s úřadem Prahy 5 řeší zároveň i registraci psa na pražském magistrátu. Stačí elektronicky vyplnit Registrační kartu chovatele psa a odeslat. Předání registračního dokumentu na magistrát následně již zajistí ÚMČ Praha 5.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město nakoupí speciální vybavení pro odlehčovací službu v Honkově ulici

12:45 Hradec Králové: Město nakoupí speciální vybavení pro odlehčovací službu v Honkově ulici

Město Hradec Králové chystá nákup dalšího vybavení do budovy odlehčovací služby v Honkově ulici. Ten…