Praha 5: „Kde jsme a co s tím“ v Komunitním centru Prádelna

15.01.2014 8:26

Seminář „Kde jsme a co s tím“ se koná 16. ledna od 17,00 hod. v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici na pražském Smíchově. Tento seminář pořádá pod vedením populární ekonomky Doc. Ilony Švihlíkové občanské sdružení Alternativa Zdola. Záštitu nad akcí převzal JUDr. Petr Lachnit, 1. zástupce starosty Městské části Praha 5.

Praha 5: „Kde jsme a co s tím“ v Komunitním centru Prádelna
Foto: praha5.cz
Popisek: Komunitní centrum Prádelna Prahy 5
reklama

Jak řekl redakci JUDr. Petr Lachnit, nechceme se pasivně smířit s tím, že současná ekonomická situace tíží mnoho našich spoluobčanů. Zejména důchodce, matky samoživitelky, ale i mladá manželství. Stejně jako rodiče těch mladých, kteří je nechtějí a nemohou nechat bez podpory. Lidé se víc, než dnešních problémů, bojí těch příštích. Jako zástupce občanů na Úřadu městské části Praha 5, se s tím soustavně setkávám. Proto jsem převzal záštitu nad seminářem, který by měl bez předsudků a hysterie ukázat naše reálné vyhlídky v obraze dneška i příštího období.

Petr Lachnit ví, že otázka „Kde jsme“ může působit provokativně. V přednášce Ilony Švihlíkové z občanské iniciativy Alternativa Zdola, nepůjde o stručnou, zřejmou odpověď. Tak jednoduché to není.  Půjde zejména o hlubší pohled na problémy světové ekonomiky, které se dotýkají České republiky. K těmto problémů se řadí další, které si způsobujeme v naší zemi sami a které na světové prostředí už svést nemůžeme. Není jich málo. Jen pouhé čtení zpráv může lidi mást.

Občané si někdy mohou připadat jen jako diváci ve hře, na kterou nemají vliv. Právě taková situace multiplikované krize vyžaduje aktivitu občanů více, než kdykoliv jindy. Občanská aktivita má mnoho podob a dává šanci na změnu.

Přijďte, bude vás to zajímat!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Praha5.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha spustila opatření na ochranu lidí nejohroženějších epidemií COVID-19

21:11 Praha spustila opatření na ochranu lidí nejohroženějších epidemií COVID-19

S ohledem na strmý nárůst pozitivních případů výskytu SARS-Cov-2 v Praze byla spuštěna opatření na o…