Praha 5: Komunitní centrum Prádelna jako „coworkingový prostor“

10.07.2018 8:36

Jak sdělil redakci JUDr. Petr Lachnit, radní Městské části Praha 5, z Komunitního centra Prádelna, sídlícího v Holečkově 38a, se díky podpoře městské části Praha 5 skutečně stal multifunkční prostor pro širokou veřejnost.

Praha 5: Komunitní centrum Prádelna jako „coworkingový prostor“
Foto: Praha 5
Popisek: Komunitní centrum Prádelna

"V Komunitním centru Prádelna se postupně vytváří ojedinělý a originální „coworkingový prostor“ jako inkubátor nápadů a podnětů, vycházejících přímo z praktických zkušeností neziskových organizací, klubů seniorů a jejich členů,“ říká Petr Lachnit.

Seniorům nabízí Komunitní centrum Prádelna aktivity v podobě počítačových kurzů, výletů, internetové kavárny, stolního tenisu a činnosti dnes již tří stálých klubů seniorů.

Milým zpestřením již tak bohaté činnosti seniorů, sdružených v seniorském klubu SENzačních SENiorů (klub seniorů SENSEN) v komunitním centru Prádelna, se stalo společné zpívání s harmonikou. Jeden z pravidelných návštěvníků herny stolního tenisu, který je mimo jiné také zdatným a zkušeným hráčem na akordeon, si přinesl svůj hudební nástroj na toto pravidelné „sportovní“ setkání a po sportovním výkonu došlo i na společné posezení s hudbou a zpěvem. Dle ohlasu zúčastněných – mimo jiné také návštěvníků iKavárny pro seniory – to vypadá, že byl položen základ nové tradici. Senioři se sami domluvili na opakování a jednou za čtrnáct dní se budou scházet po středeční iKavárně na tomto společném posezení a zpívání.

JUDr. Petr Lachnit dodává: „Pravidelné setkání s harmonikářem je potěšující především proto, že celý nápad vznikl naprosto spontánně přímo v řadách seniorů, a tudíž je potvrzením živé a přirozené aktivity klubu SENzačních SENiorů v Komunitním centru Prádelna a je tím potvrzena i filozofie Komunitního centra Prádelna jako 'coworkingového prostoru'."

reklama

autor: PV

Mgr. Ondřej Benešík byl položen dotaz

EU

Uznáváte, že se vám lidi nepodařilo přesvědčit o výhodách členství v EU. Proč ne? Proč jste nechali odpůrce EU, aby vás takto převálcovali svou rétorikou? A je nepopularita EU u nás důvod, proč tak odmítáte referendum o setrvání v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava zintenzivní úklid města, pomoci potřebuje ale i od lidí

22:31 Jihlava zintenzivní úklid města, pomoci potřebuje ale i od lidí

Služby města Jihlavy nově vyváží koše z městské památkové rezervace i v neděli. Jednou za týden je n…