Praha 5: Kurz digitální fotografie pro seniory „Duše kamene“ v Komunitním centru Louka

27.01.2020 8:38

„Kurz digitální fotografie, který právě nyní začíná v prostorách smíchovského Komunitního centra Louka, volně navazuje na workshop z roku 2019 Zákoutí domova,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Kurz digitální fotografie pro seniory „Duše kamene“ v Komunitním centru Louka
Foto: Praha 5
Popisek: Kurz digitální fotografie v KC Louka
reklama

„Minulý rok účastníci lekcí hledali skrze hledáček fotoaparátů zajímavá místa v blízkosti svých domovů. Letos jdeme ještě více do hloubky a budeme pátrat po detailech, sochařských dílech, architektuře, přírodě či zajímavých objektech po celé Praze 5. Budeme objevovat Duši kamene,“ dodává Lachnit.

Kurz digitální fotografie je určen pro úplné začátečníky (seniory z městské části Praha 5), kteří si ozkouší nejen fotografování, ale i umění pozorovat, hledat dobré světlo i stín.

Součástí kurzu bude focení na zajímavých místech Prahy 5 i následné osvojení si základních úprav digitální fotografie v počítačovém programu. Čeká nás teorie i praxe a nahlédneme i do „landartu“ – tedy krajinného umění, které má hodně blízko právě k například k fotografii krajiny. Fotit můžete na vlastní fotoaparát, mobil či si můžete v centru fotoaparát i zapůjčit.

Cílem bude série čtyř fotografií k tématu, které budou zpracovány do výstavní podoby. Vernisáž výstavy je plánována v našem Komunitním centru Louka na podzim 2020.

Pokud jste senior z městské části Praha 5, fotografie vás přitahuje a chcete poodhalit základní pravidla focení, tak se přihlaste na kurz ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Havarijní stav dálničního přivaděče vyžaduje okamžitou opravu

20:51 Otrokovice: Havarijní stav dálničního přivaděče vyžaduje okamžitou opravu

Ve dnech 23. a 24. června se uskuteční oprava přivaděče z ulice Komenského k D55. Opraveny budou pou…