Praha 5: Mikulášská nadílka a sportovní vyžití pro integrované děti

15.12.2013 9:27

V úterý 10. prosince spolupořádala Městská část Praha 5 sportovní akci pro sluchově postižené děti ze Základní a mateřské školy ve Výmolové ulici v Praze 5 s názvem „Mikuláš a sportovní vyžití“ ve sportovním areálu Motorletu v Praze 5.

Praha 5: Mikulášská nadílka a sportovní vyžití pro integrované děti
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 5
reklama

Záštitu nad akcí převzal JUDr. Petr Lachnit zástupce starosty MČ Praha 5 pro sociální oblast.

Akce se zúčastnilo celkem 84 dětí z mateřské i základní školy na Praze 5 se svými vyučujícími i zdravotním personálem. Děti během akce, která byla zaměřena na sportovní vyžití – míčové hry, dále obdrželi drobné dárky. V průběhu dopoledne navštívil děti Mikuláš s andělem i čertem a předal dětem dárkové balíčky.

Pro atmosféru vánočního období byl také zajištěn stromeček a vánoční výzdoba.

Základní škola a Mateřská škola pro sluchově postižené  Praze 5, Výmolova 169, je komplexem škol pro sluchově postižené od předškolního věku až do dospělosti. Základní škola a mateřská škola vzdělává děti a žáky primárně se sluchovou vadou a logopedickými vadami. Dále vzdělává děti se sluchovou vadou a dalšími kombinacemi vad.  Jedná se o děti autistické, zrakově, tělesně a mentálně postižené. Na škole působí slyšící i neslyšící pedagogové, cílem je bilingvální způsob výuky, tzn. dva jazyky vedle sebe (český jazyk a český znakový jazyk) a tudíž dva pedagogové (slyšící a neslyšící) vedle sebe.

Škola ve Výmolově ulici má tělocvičnu a venkovní sportovní hřiště, ale určitě nemůže pokrýt celou širokou škálu možností, které se nabízejí většinové populaci.

Je proto nutné hledat možnosti dalších zájmových aktivit mimo školu tak, aby se sluchově postižení i děti a žáci s kombinovanými vadami dostávali co nejvíce do styku s okolní majoritní společností, aby poznávali dosud nepoznané. Právě proto se uskutečnila za podpory Městské části Praha 5 sportovní akce věnovaná míčovým hrám mimo areál školy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Praha5.cz
reklama


Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Očkování se není třeba obávat

8:38 Jablonec nad Nisou: Očkování se není třeba obávat

Obyvatelé jabloneckých bytů zvláštního určení jsou po aplikaci první dávky vakcíny proti nemoci covi…