Praha 5: Pestrobarevný podzim v Komunitním centru Louka

24.08.2020 8:38

„Podzim, toto nádherné období roku, je jako malířská paleta, jen vzít do ruky štětec a nechat se unášet fantazií a tvořit. A i my budeme na podzim v Komunitním centru Louka zase společně tvořit, potkávat se, vzdělávat, ale i relaxovat při vycházkách za poznáním a prožívat nové věci, budeme spolu trávit více volného času. Všechny aktivity a programy v Komunitním centru Louka budou hodně pestrobarevné a určitě se můžete na ně těšit a přijít se podívat,“ zve radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Pestrobarevný podzim v Komunitním centru Louka
Foto: Praha 5
Popisek: Senioři vyrábějí loutky v Komunitním centru Louka

Než vám přiblížíme, co se zajímavého chystá, pojďme se ještě maličko poohlédnout za tím, co se dělo v našem centru během července a srpna, a to i přes částečně omezený prázdninový režim.

Odstartovali jsme cyklus vycházek za poznáním a historií na téma Po stopách českých architektů. Vyrazili jsme tentokrát i za hranice Prahy 5 a objevovali významné architektonické skvosty, někteří právě zde čerpali inspiraci pro výtvarné kurzy a kurzy digitální fotografie. V červenci nechybělo ani aranžování letních věnců z přírodních materiálů. Šily se také na tvůrčích setkáních nové loutky do nové pohádky. A také se naše členky s neskutečným elánem pustily do výroby velkého huňatého maňáska, který bude již na podzim dělat společnost a radost těm nejmenším, totiž dětem v jesličkách Na Hřebenkách, kde proběhne slavnostní předání. Touto cestou určitě patří i veliké poděkování všem aktivním dámám, které se na tvorbě podílely. A proto Klub loutek v Louce byl i právem nominován v létě do osmého ročníku Ceny Senior roku jako nejlepší klub roku 2020 (Projekt SenSen Senzační senioři Nadace Charty 77). Tak jim budeme držet palce.

Anketa

Měl by se omezit či zdanit odtok zisků nadnárodních firem z České republiky?

98%
2%
hlasovalo: 21484 lidí

Nyní již k našemu pestrobarevnému podzimu a babímu létu. Od září začínají v Komunitním centru Louka oblíbené tradiční jazykové kurzy němčiny a angličtiny. Zahájeny budou také další počítačové kurzy. V programu jsou zařazeny opět tréninky paměti. A na své si přijdou i příznivci floristiky, kresby, digitální fotografie. Probíhat budou i biokosmetická dílna, kreativní a loutková dílna. Pro velký zájem pokračují i zajímavá setkání s dekoratérkou. Kdo se bude chtít trochu protáhnout, může se přidat na společnou vycházku či plenér, kde zkusíme potrénovat trochu ruku i oko při kresbě přímo v přírodě.

O tom, jak jsou naši senioři šikovní, se budete moci přesvědčit i na několika výstavách. Protože výtvarné kurzy na Louce navštěvují opravdu „skrytí umělci“, připravujeme vlastní výstavu obrazů krajin, a věřte, že je z čeho vybírat. Další díla z dílny absolventů kurzů digitální fotografie budou představena v Louce na podzim při vernisáži nádherných inspirativních fotografií, zaměřených na zajímavá témata okolo nás. Klub loutek v Louce uvede koncem podzimu svou premiéru loutkové pohádky, a tak nahlédneme pod pokličku loutkové dílny klubu.

Protože od dětství máme všichni rádi překvapení, od podzimu do zimy se jich dočkáte i v našich komunitních centrech, stačí jen sledovat programy na našich stránkách ZDE nebo můžete přímo kontaktovat p. Čepkovou tel. 775788006 v komunitním centru Louka, která vám poradí a bude vás podrobně informovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec předává další nové byty, tentokrát v Proboštské

21:23 Liberec předává další nové byty, tentokrát v Proboštské

Dvaadvacet nově zrekonstruovaných bytů nabídne během září k užívání budoucím nájemníkům město Libere…