Praha 5: Petr Lachnit převzal záštitu nad promocí asistenčních a vodících psů Helppes

12.09.2017 10:03 | Zprávy
autor: PV

V sobotu 23. září od 10:30 hodin pořádá v pražském Motole obecně prospěšná společnost Helppes veřejnou promoci letošních psích studentů - asistenčních a vodících psů a jejich slavnostní předávání novým majitelům - lidem s postižením - Super den 2017. Super den proběhne pod záštitou radního Městské části Praha 5, JUDr. Petra Lachnita.

Praha 5: Petr Lachnit převzal záštitu nad promocí asistenčních a vodících psů Helppes
Foto: Praha 5
Popisek: Slavnostní promoce a předání asistenčních psů

Češi jsou národem milovníků psů, alespoň to vyplývá z různých anket a statistik pořádaných za účelem zjištění počtu a obliby těchto čtyřnožců. Ale ne každý z nás má psa, který by nás přezul, převlékl, rozsvítil lampičku, přinesl noviny a z lednice vyndal pivo. Že je možné skutečně psy tak perfektně vycvičit ku pomoci lidem, kteří pomoc potřebují, to můžete vidět právě na sobotní akci pořádané organizací Helppes sídlící na Praze 5.

Obecně prospěšná společnost Helppes v letošním roce oslaví na této akci 16té narozeniny organizace. Helppes je jediná nezisková organizace svého druhu v ČR, která pomáhá osobám se zdravotním postižením na cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti pomocí speciálně vycvičených psů a poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb - od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes proškolení klienta až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Helppes splňuje všechny, zákonem o sociálních službách dané podmínky, je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a poskytuje tyto služby pomocí profesionálního týmu pracovníků a odborníků nejen na výcvik psů, ale i pracovníků s odborným zaměřením na práci s osobami se zdravotním postižením.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Ještě jeden dotaz

Podle té vaší logiky - ztracený dokument = neplatný. Když ztratím třeba fakturu nebo nějaký dopis o pokutě, kterou mám zaplatit, tak to taky nemusím platit? Nepřijde vám to absurdní a to vaše tvrzení směšné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Kvalita vody je stabilní, hodnoty mají klesající tendenci

7:46 Znojmo: Kvalita vody je stabilní, hodnoty mají klesající tendenci

Dnes 21. ledna 2026 odpoledne proběhla další schůzka koordinační skupiny, která sdružuje všechny zai…