Praha 5: Petr Lachnit zahájí Letní den seniorů 2016

19.08.2016 9:17

Pod záštitou radního pro sociální oblast JUDr. Petra Lachnita pořádá Městská část Praha 5 Letní den seniorů. V rámci Letního dne seniorů připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 pro své seniory z Prahy 5 společenské setkání v Plzeňském restaurant Kamera na Barrandově.

Praha 5: Petr Lachnit zahájí Letní den seniorů 2016
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Lachnit

Dne 25. srpna 2016 si při letním dnu seniorů příznivci populární zpěvačky Nadi Urbánkové přijdou v Praze 5 na své. Při této příležitosti připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 pro seniory malé setkání, kam jim přijde popřát, ale především zazpívat Naďa Urbánková. Posluchači se budou moci těšit nejen na starší hudební hity, které zaplňovaly koncertní sály v 60., 70. a  80. letech minulého století. Naďa Urbánková debutovala v roce 1959 jako herečka v Pardubickém divadle. Působila v pražské V roce 1964 ji režisér Ján Roháč angažoval do filmu Kdyby tisíc klarinetů a do pražského pražského divadla Semafor.

Zde vystupovala, mimo jiné, také s Pavlem Bobkem, Jitkou Molavcovou, Miluší Voborníkovou a Jiřím Grosmanem. V roce 1969 započala její „hvězdná“ spolupráce s Jiřím Brabcem a jeho skupinou Country Beat. Právě počátkem 70. let se v roce 1972 vyhoupla na první místo ve čtenářské anketě Zlatý Slavík, kde setrvala plných pět let.

Dnes patří mezi oblíbené interprety zejména starší generace, která si na jejich vystoupeních ráda zazpívá, ale i zavzpomíná.

reklama

autor: PV

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jičín: Nahlédněte do studie řešení dopravy v centru, kterou zpracovala ČVUT

13:05 Jičín: Nahlédněte do studie řešení dopravy v centru, kterou zpracovala ČVUT

Ve čtvrtek 21. 9. se uskutečnila beseda o konceptu řešení dopravy v centru města. Tento dokument vyt…