Praha 5: Petr Lachnit zahájil oslavy Jarního dne seniorů ve Smíchovském pivovaru

13.04.2018 9:15

Pod záštitou radního JUDr. Petra Lachnita přiipravila Městská část Praha 5 na úterý 10. dubna tradiční Jarní den seniorů. V rámci jarního dne seniorů připravil Úřad městské části Praha 5 pro své seniory i společenské setkání v Paspově sále Smíchovského pivovaru.

Praha 5: Petr Lachnit zahájil oslavy Jarního dne seniorů ve Smíchovském pivovaru
Foto: Praha 5
Popisek: Petr Lachnit, radní MČ Praha 5

Při letošním jarním dnu seniorů si příznivci lidových písní přišli v Praze 5 na své. Při této příležitosti seniorům z Prahy 5 přišla popřát, ale především zahrát a zazpívat cimbálová muzika Vladimíra Novotného "Čtyřlístek".

Cimbálová muzika Vladimíra Novotného "Čtyřlístek" je součástí Souboru lidových písní a tanců z Nového Strašecí. Čtyřlístek vznikl v roce 1976 z podnětu členů lidové muziky, která na Gymnáziu J. A. Komenského v Novém Strašecí působí nepřetržitě od roku 1956, tedy více než 60 let. Soubor se zabývá především folklorem středních Čech (Rakovnicko, Berounsko, Slánsko). Ovšem jeho cimbálová muzika hraje i písně Moravy (zejména Moravského Slováckého a Valašska) a dudácká kapela zase písně jižních i západních Čech.

Čtyřlístek patří již řadu let mezi přední české folklorní soubory a pravidelně se zúčastňuje celé řady folklorních festivalů a přehlídek. Za dobu své existence uskutečnil soubor více než 2000 vystoupení v celé naší vlasti i daleko za hranicemi.

Vystoupení cimbálové muziky "Čtyřlístek" všechny přítomné seniory nadchlo a na závěr vystoupení byla cimbálovka odměněna mohutným potleskem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Ladovský advent s kocourem Mikešem, fotostěnou i staročeskou zabíjačkou

7:35 Znojmo: Ladovský advent s kocourem Mikešem, fotostěnou i staročeskou zabíjačkou

První adventní neděle je za dveřmi a s ní také zahájení Znojemského adventu na Masarykově náměstí, k…