Praha 5: Petr Lachnit zahájil permakulturní výstavu „Světy“ v Galerii Prádelna

12.02.2014 8:44

V sobotu 8. února byla v Komunitním centru Prádelna na pražském Smíchově, zahájena výstava obrazů výtvarnice Elišky Jílkové vystavující pod uměleckým jménem Eltariel. Výstava bude skončena dernisáží dne 1. března 2014.

Praha 5: Petr Lachnit zahájil permakulturní výstavu „Světy“ v Galerii Prádelna
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5

Výstava se koná pod záštitou zástupce starosty Městské části Praha 5 pana JUDr. Petra Lachnita.

Výtvarnice Eliška Jílková vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze. Autorka působí v rámci proslulého designérského teamu s magickým názvem „Zelený čaroděj“ Věnuje se permakulturnímu designu a permakultuře. Navrhuje jedlé lesní zahrady a zahrady s permakulturním zaměřením. Žije v podkrkonoší na polosamotě, kde realizuje malou několikahektarovou rodinnou usedlost s prvky soběstačnosti a permakultury.

Permakultura, si ve světě již přes třicet let získává stále nové příznivce, prorůstá postupně i do českého prostředí a zapouští zde kořeny. Informace, které lze o permakultuře získat na českých webech, jsou ovšem často jen kusé, neúplné a vytržené z kontextu. Těžko si z nich lze udělat ucelenější představu o tom, co to vlastně permakultura je. Permakulturu lze nejjednodušeji definovat jako koncept či myšlenkový rámec, který slouží k vytváření a realizaci udržitelného designu.

Jedná se o jakýsi návod, jenž poskytuje sadu nástrojů a technik využitelných při navrhování lidských sídel a jejich okolí, zahrad, zemědělských systémů, měst i celých regionů. Permakultura se vyznačuje pragmatickým a racionálním přístupem, který čerpá z poznatků přírodních věd, obzvláště systémové ekologie a využívá principů systémového myšlení. Jejím cílem je vytvoření stabilního, produktivního systému, který zajistí lidem jejich potřeby a zároveň bude harmonickou součástí krajiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Praha5.cz

reklama


Další články z rubriky

Příbram: Včelaři opět obdarovali mateřské školy

12:09 Příbram: Včelaři opět obdarovali mateřské školy

Již od roku 2004 je v Příbrami nastavena tradice, kdy členové příbramské pobočky Českého svazu včela…