Praha 5: Petr Lachnit zahájil permakulturní výstavu „Světy“ v Galerii Prádelna

12.02.2014 8:44

V sobotu 8. února byla v Komunitním centru Prádelna na pražském Smíchově, zahájena výstava obrazů výtvarnice Elišky Jílkové vystavující pod uměleckým jménem Eltariel. Výstava bude skončena dernisáží dne 1. března 2014.

Praha 5: Petr Lachnit zahájil permakulturní výstavu „Světy“ v Galerii Prádelna
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5

Výstava se koná pod záštitou zástupce starosty Městské části Praha 5 pana JUDr. Petra Lachnita.

Výtvarnice Eliška Jílková vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze. Autorka působí v rámci proslulého designérského teamu s magickým názvem „Zelený čaroděj“ Věnuje se permakulturnímu designu a permakultuře. Navrhuje jedlé lesní zahrady a zahrady s permakulturním zaměřením. Žije v podkrkonoší na polosamotě, kde realizuje malou několikahektarovou rodinnou usedlost s prvky soběstačnosti a permakultury.

Permakultura, si ve světě již přes třicet let získává stále nové příznivce, prorůstá postupně i do českého prostředí a zapouští zde kořeny. Informace, které lze o permakultuře získat na českých webech, jsou ovšem často jen kusé, neúplné a vytržené z kontextu. Těžko si z nich lze udělat ucelenější představu o tom, co to vlastně permakultura je. Permakulturu lze nejjednodušeji definovat jako koncept či myšlenkový rámec, který slouží k vytváření a realizaci udržitelného designu.

Jedná se o jakýsi návod, jenž poskytuje sadu nástrojů a technik využitelných při navrhování lidských sídel a jejich okolí, zahrad, zemědělských systémů, měst i celých regionů. Permakultura se vyznačuje pragmatickým a racionálním přístupem, který čerpá z poznatků přírodních věd, obzvláště systémové ekologie a využívá principů systémového myšlení. Jejím cílem je vytvoření stabilního, produktivního systému, který zajistí lidem jejich potřeby a zároveň bude harmonickou součástí krajiny.

reklama

autor: Praha5.cz

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Další články z rubriky

Otrokovice: Vedení města představilo podnikatelům plán rozvoje na dalších deset let

20:08 Otrokovice: Vedení města představilo podnikatelům plán rozvoje na dalších deset let

Vzájemná informovanost a sdílení informací pro dosazení žádoucího rozvoje města a povzbuzení dobrých…