Praha 5: Petr Lachnit zahájil šachový turnaj „Memoriál Jana Weisgraba“

21.10.2019 8:38

V sobotu 19. října 2019 si mladí šachisté připomněli turnajem nadějného hráče Jana Weisgraba, který ve svých jedenácti letech - pod koly automobilu - zakončil svou slibnou kariéru.

Praha 5: Petr Lachnit zahájil šachový turnaj „Memoriál Jana Weisgraba“
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit při zahájení šachového turnaje
reklama

Již 17. ročník turnaje hráčů ve stáří do 15 let se uskutečnil v hezkém prostředí velké zasedací místnosti Smíchovské radnice pod záštitou radního městské části Praha 5, pana JUDr. Petra Lachnita, který s Janovými rodiči hráče pozdravil a popřál jim hodně zdaru ve hře.

Hrálo se Švýcarským systémem, 9 kol, 2x20 minut na partii. Padesátičlenné startovní pole postrádalo vítěze dvou předchozích ročníků Jana Rouse, takže díky tomu přežil „Putovní pohár“ svou existenci a o jeho získání budou usilovat další mladší šachové naděje. Vítězem šachového turnaje se stal Jakub Ocelák.

Letos počtvrté se šachový memoriál Jana Weisgraba hrál jako přebor Prahy mládeže do 14 let v rapid šachu 201. Přebor Prahy v rapid šachu mládeže se hrál v kategoriích H14, H12, H10, D14, D12 a D10.

Závěrem hráči vyjádřili mohutným potleskem svůj dík Úřadu Městské části Praha 5 za dlouhodobou podporu šachového sportu v Praze 5. Turnaj měl hladký průběh, hráče bezesporu uspokojil a svým konáním obohatil slavnostní společenskou atmosféru v hlavním městě republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Votice: Zvonička v Košovicích čeká na opravu

21:49 Votice: Zvonička v Košovicích čeká na opravu

Město Votice podalo letos na Ministerstvo zemědělství žádosti o dotaci na obnovu drobných venkovskýc…