Praha 5: Pohádkový les „Po stopách sněhové královny“ přilákal více než jedenáct tisíc lidí

08.05.2019 8:38

K nejoblíbenějším akcím pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Pohádkový les, který si v sobotu 4. května nenechalo ujít více než 11 000 lidí. Ti všichni na Barrandově zažili mnoho zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.

Praha 5: Pohádkový les „Po stopách sněhové královny“ přilákal více než jedenáct tisíc lidí
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit na startu Pohádkového lesa na Barrandově
reklama

Pohádkový les „Po stopách Sněhové královny“ na motivy známé pohádky Hanse Christiana Andersena s mnoha úkoly a dobrodružstvím připravila pro děti od 2 let Městská část Praha 5 ve spolupráci se společností Velká dobrodružství. Na kilometrové trase lesem na děti čekali herci v překrásných kostýmech a u nich na jednotlivých stanovištích plnily zapeklité úkoly. Děti zasytily hrachem starou vránu a princi pochytaly splašené koně. Čarodějnici nasbíraly dost pavouků na polévku a hodné babičce rozpustily zakleté rampouchy? Na startu u vstupu do parku děti vyfasovaly průvodní dopis, do kterého sbíraly razítka. V cíli pak od kouzelné Sněhové vločky dostali všichni malí poutníci krásný dárek. K úspěchu akce přispělo i krásné počasí a chutné občerstvení.

Tradičně Pohádkový les doprovodila i organizace Helppes se svými asistenčními pejsky. Návštěvníci se rovněž mohli seznámit i s činnosti příspěvkové organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, jejíž pracovnice jim například změřily krevní tlak.

„Účast lidí několikanásobně předčila naše očekávání, jsme rádi, že se všichni dobře bavili a odnesli si spoustu zážitků z příjemně stráveného odpoledne. Radnice bude rozhodně takovéto aktivity i nadále podporovat,“ řekl naší redakci radní Petr Lachnit, který nad akcí převzal záštitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Nová lávka přes silnici na Třemošnou už slouží chodcům a cyklistům

11:07 Plzeň: Nová lávka přes silnici na Třemošnou už slouží chodcům a cyklistům

Město Plzeň vybudovalo u Kamenného rybníka novou lávku nad rozšířenou silnicí I/27 vedoucí z Plzně n…