Praha 5: Radní Petr Lachnit otevřel nové Wellness centrum pro seniory

27.09.2018 9:15

Radnice MČ Praha 5 ve spolupráci s Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, příspěvkovou organizací MČ Praha 5 (dále jen CSOP) ve čtvrtek slavnostně zahájila provoz nového Wellness centra pro seniory na adrese Zubatého 10.

Praha 5: Radní Petr Lachnit otevřel nové Wellness centrum pro seniory
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit otevřel nové Wellness centrum pro seniory
reklama

V roce 2016 byla zahájena rekonstrukce a modernizace celého objektu domu v Zubatého 10, Praha 5. Jeho součásti bylo tehdy středisko denní hygieny, které dlouhodobě nesplňovalo požadavky na kvalitní a dostupnou péči rozšiřujících se potřebných služeb právě pro seniory. Radnice MČ Prahy 5 v roce 2017 poskytla náhradní prostory pro provoz pedikérských a masážních služeb, takže nedošlo k jejich omezení ani přerušení. Již dne 12. zář 2018 byl díky pracovníkům CSOP provoz ve zmodernizovaných prostorách znovu obnoven. Ti po celou dobu stavebních úprav a modernizace prostor spolupracovali s odborníky a architekty. Ale důležité je, že zároveň vycházeli ze zkušeností samotných zájemců o tyto služby, aby nový provoz naplňoval klientovi požadavky bezbariérovosti, bezpečnosti, komplexnosti služeb a harmonizace prostředí.

„Při slavnostním otevření si každý návštěvník či zájemce o služby nového Wellness centra prohlédl jednotlivé provozy a měl možnost i osobně zhodnotit, zda se jeho představy naplnily očekávání. Zároveň se všichni seznámili s rozšířenou nabídkou poskytovaných služeb“ uvádí radní Petr Lachnit (ANO) a pokračuje „Velký zájem byl o využití tradičních masérských služeb, které si klient zvolí sám, buď masáže celého těla, nebo dle domluvy s masérkou může masáže kombinovat na jednotlivé části těla, např. šíje, záda, horní končetiny, dolní končetiny“. Z řad dam byl samozřejmě velký zájem o rozšířenou nabídku masáží lávovými kameny, masáže obličeje formou manuálního liftingu, kineziotapu a rašelinových zábalů. Představena byla nabídka pedikérských služeb tradičních, kdy dle přání klienta pedikérka dochází buď přímo do domácnosti, nebo při hospitalizaci do nemocničního zařízení. Klient se může objednat i přímo ve wellness centru. Zájemci ocenili i rozšířenou nabídku o manikúru a péče o ruce, prostřednictvím parafinových zábalů s ukázkou procedury.

A ti, kteří projevili zájem o wellness služby v pravém slova smyslu velmi zaujala místnost pro lázeň. Návštěvníci byli seznámeni s procedurou koupelí ve speciální vaně se vstupem bočními dvířky a s možností využití hydromasáží dolních končetin. K dispozici je v místnosti lázně samozřejmě i bezbariérové sprchování.