Praha 5: Raudnitzův dům má nové logo od výtvarníka Jiřího Davida

19.01.2022 8:38 | Tisková zpráva

V pátek při otevření Raudnitzova domu předal výtvarník prof. Jiří David radnímu JUDr. Petru Lachnitovi umělecké dílo, logo, které vytvořil pro nově otevřený Raudnitzův dům, dům s pečovatelskou službou v Hlubočepích na Praze 5.

Praha 5: Raudnitzův dům má nové logo od výtvarníka Jiřího Davida
Foto: Praha 5
Popisek: Logo pro Raudnitzův dům od výtvarníka Jiřího Davida

Tento nový dům s pečovatelskou službou provozuje příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Po předání výtvarného díla následoval podpis licenční smlouvy o bezplatném užívání výtvarného díla.

Motiv se postupně začne objevovat na všech tištěných a elektronických materiálech, týkajících se nového domu s pečovatelskou službou - Raudnitzův dům. Logo moderním způsobem symbolizuje lidský život, stáří a apeluje na ochotu nás všech chápat a pomáhat seniorům.

logo

Autor, který pro Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 logo zcela zdarma ztvárnil, je významný český malíř a fotograf. Je spoluzakladatelem umělecké skupiny Tvrdohlaví, která vznikla v roce 1987. Jiří David od druhé poloviny 80. let výrazně spoluvytváří podobu i atmosféru českého umění. Svými malbami s volným využíváním znaků a politických symbolů významně formoval postmoderní program na přelomu 80. a 90. let, kdy se také začal věnovat instalacím objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti. Jiří David se také věnuje mediální angažovanosti.

Originál uměleckého díla je vystaven v Komunitním centru Raudnitzova domu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Etiketa pro děti má novou knihu

6:27 Plzeň: Etiketa pro děti má novou knihu

Kniha Etiketa pro děti je novinkou na pultech knihkupectví a rozšiřuje nabídku publikací tohoto žánr…