Praha 5: Raudnitzův dům má nové logo od výtvarníka Jiřího Davida

19.01.2022 8:38 | Tisková zpráva

V pátek při otevření Raudnitzova domu předal výtvarník prof. Jiří David radnímu JUDr. Petru Lachnitovi umělecké dílo, logo, které vytvořil pro nově otevřený Raudnitzův dům, dům s pečovatelskou službou v Hlubočepích na Praze 5.

Praha 5: Raudnitzův dům má nové logo od výtvarníka Jiřího Davida
Foto: Praha 5
Popisek: Logo pro Raudnitzův dům od výtvarníka Jiřího Davida

Tento nový dům s pečovatelskou službou provozuje příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Po předání výtvarného díla následoval podpis licenční smlouvy o bezplatném užívání výtvarného díla.

Motiv se postupně začne objevovat na všech tištěných a elektronických materiálech, týkajících se nového domu s pečovatelskou službou - Raudnitzův dům. Logo moderním způsobem symbolizuje lidský život, stáří a apeluje na ochotu nás všech chápat a pomáhat seniorům.

logo

Autor, který pro Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 logo zcela zdarma ztvárnil, je významný český malíř a fotograf. Je spoluzakladatelem umělecké skupiny Tvrdohlaví, která vznikla v roce 1987. Jiří David od druhé poloviny 80. let výrazně spoluvytváří podobu i atmosféru českého umění. Svými malbami s volným využíváním znaků a politických symbolů významně formoval postmoderní program na přelomu 80. a 90. let, kdy se také začal věnovat instalacím objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti. Jiří David se také věnuje mediální angažovanosti.

Originál uměleckého díla je vystaven v Komunitním centru Raudnitzova domu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

příspěvek na péči 1. stupeň

Jak může stačit mamince 1. stupeň příspěvku, když je nastaven na 880 Kč ? 3 x týdně potřebuje naši péči, má přiznané 4 body pomoci. Proč nejsou v parametrech posuzování například procházky s doprovodem ? Pokud bychom ji nebrali 4x týdně ven, přestala by chodit. Kdo může rozhodnout, že její aktivity ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Metalové sympozium je již v plném proudu

22:09 Mladá Boleslav: Metalové sympozium je již v plném proudu

Metalové sympozium, které se letos koná podesáté, začalo v pondělí 5. června a potrvá do pátku 9. če…