Praha 5: Slavnostní ukončení VII. ročníku „Senior akademie“

27.05.2019 9:15

Ve středu 16. května byl za přítomnosti radního městské části Praha 5 JUDr. Petra Lachnita slavnostně ukončen VII. ročník „Senior akademie“.

Praha 5: Slavnostní ukončení VII. ročníku „Senior akademie“
Foto: Praha 5
Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit při ukončení letošního kurzu Senior akademie
reklama

Občané z řad seniorů či osob se zdravotním postižením měli možnost zúčastnit se přednáškových cyklů na témata, týkající se zejména ochrany života, zdraví a majetku, ale i témat, zahrnujících například základy právního vědomí, bezpečnost v provozu, domácí násilí, chov psů na území hl. m. Prahy, požární ochranu, základy poskytování první pomoci a zvládání řešení mimořádných a krizových situací.

Přednášejícími byli pracovníci útvaru prevence Městské policie hl. m. Prahy, kteří své přednášky zpestřili praktickými ukázkami, promítáním instruktážních filmů, diskusemi nad četnými dotazy posluchačů, ale i možností navštívit operační středisko Městské policie hl. m. Prahy, obvodní ředitelství Praha 5, Muzeum Policie ČR a Psí domov Trója.

Slavnostní ukončení se uskutečnilo stejně jako přednášky v zasedací místnosti Zastupitelstva Městské části Praha 5. Pracovníci útvaru prevence Městské policie hl. m. Prahy a radní JUDr. Petr Lachnit předali účastníkům Senior akademie pamětní list o absolvování akademie, drobné předměty k zabezpečení bytu a domu. JUDr. Petr Lachnit poděkoval pracovníkům útvaru prevence kriminality za profesionalitu, pracovnicím sociálního odboru za organizaci akcí a posluchačům za jejich účast a zájem s příslibem přípravy a realizace VIII. ročníku Senior akademie již na jaře příštího roku. Závěrem byli všichni přítomní pozváni k malému občerstvení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Výtěžek potravinové sbírky příjemně překvapil

18:03 Zlín: Výtěžek potravinové sbírky příjemně překvapil

Sbírka potravin, která se uskutečnila v prodejně Billa, Centro Zlín v Malenovicích a při které pomáh…