Praha 5: Výlet s tajenkou Kolem skrytých zahrad a vodopádů k Hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu

04.03.2020 9:14

„Pro začínající turistickou sezónu připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství další originální netradiční projekt - Výlet s tajenkou - Kolem skrytých zahrad a vodopádů k Hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Výlet s tajenkou Kolem skrytých zahrad a vodopádů k Hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu
Foto: Praha 5
Popisek: Letohrádek Kinských (Musaion) v Kinského zahradě v Praze
reklama

Účelem výletu je potěšit každého, kdo se rád prochází, je hravý, chce se dozvědět něco nového, má rád doplňovačky, a to v každém věku. Již v minulých letech připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 velmi úspěšný “Výlet s tajenkou - Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín” a „Výlet s tajenkou - Prokopským údolím po mořském dně“. Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, jste tak mohli v minulých letech potkat v pražském Prokopském údolí. Výlety s tajenkou, které inicioval radní JUDr. Petr Lachnit, se setkaly s velkým ohlasem veřejnosti.

“I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se, a ještě za odměnu získat drobný dárek zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Od dubna 2016 celou trasu našich výletů prošlo více než 7000 lidí a ohlasy jsou skvělé,“ vysvětluje JUDr. Petr Lachnit.

Vzhledem k mimořádnému úspěchu posledního „Výletu s tajenkou - Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín " pak Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 připravilo pro turisty nový Výlet s tajenkou „Kolem skrytých zahrad a vodopádů k Hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu", který vás zavede do dalších půvabných míst Prahy 5.

Výlet vás zavede na asi nejznámější kopec v Praze - na Petřín. Ale nepovedeme vás klasickou cestou přes Újezd, ale tajně zadem, kudy to zná jen málo Pražáků. Provedeme vás krásnou zahradou kolem úchvatného paláce až k neobvyklému kostelíku sv. Michala, nahoru k Růžovému sadu, ke známé Petřínské rozhledně. Budete vyplňovat doplňovačku, a pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete ji přinést do Infocentra MČ Praha 5 ve Štefánikově ulici, a pak za ni dostanete drobný dárek.

Petřínský výlet není kromě jednoho stoupání nijak terénově náročný, většina cesty vede po asfaltkách, v druhé části vás povede prošlapaná pěšina. Ať se vám tedy výlet líbí. Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řady naleznete ke stažení na webu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (ZDE) nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství (ZDE). Trasu lze jít, kdykoliv budete chtít. Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout drobný dárek ve Vzdělávacím a informačním centru Praha 5, Štefánikova 249/30, Praha 5, v době po-čt 8:30 - 17, pá 8-15 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: SOS tlačítko. Město zvažuje zavedení služby tísňové péče

17:57 Vyškov: SOS tlačítko. Město zvažuje zavedení služby tísňové péče

Jednoduché tlačítko, které lze nosit na krku jako přívěšek nebo na ruce podobně jako hodinky. Je nap…