Praha 5: Výlet s tajenkou „Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín“

10.05.2021 9:15

„Na začátek turistické sezóny připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství originální netradiční projekt – Výlet s tajenkou - Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín. Účelem výletu je potěšit každého, kdo se rád prochází, je hravý, chce se dozvědět něco nového, má rád doplňovačky, a to v každém věku,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Výlet s tajenkou „Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín“
Foto: Praha 5
Popisek: Výlet s tajenkou na Děvín

Již v minulém roce připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 velmi úspěšný “Výlet s tajenkou po mořském dně”. Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, jste tak mohli celý minulý rok potkat v pražském Prokopském údolí. Minulý projekt Výletu s tajenkou, který inicioval radní JUDr. Petr Lachnit, se setkal s velký ohlasem veřejnosti.

“I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se, a ještě za odměnu získat drobný dárek zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Celou trasu minulého výletu s tajenkou prošlo více než 5000 lidí a ohlasy jsou skvělé,“ vysvětluje JUDr. Petr Lachnit.

Vzhledem k mimořádnému úspěchu „Výletu s tajenkou po mořském dně” pak Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 připravilo další Výlet s tajenkou „Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín“, který vás zavede do dalších půvabných míst Prahy 5.

Anketa

Vyhraje hnutí ANO sněmovní volby? (Ptáme se od 9.5.2021)

87%
9%
4%
hlasovalo: 12939 lidí

Délka trasy, která vede po zajímavých místech Prahy 5, je zhruba 8 kilometrů, projdou ji aktivní senioři a děti od pěti let. Kromě jednoho stoupání z Prokopáku na Butovické hradiště na výletníky na trati nečeká žádná větší překážka.

Výlet je ideální i pro žáky základních škol, kteří mohou výlet projít během dopoledne. Nejprve se projdou po dně prvohorního moře, pak vylezou ke slovanskému hradišti, najdou sopku a na planině nad Žvahovem si mohou připomenout místa, kde podle pověsti zuřila Dívčí válka.

Cesta za hádankou začíná v pražské čtvrti Hlubočepy. Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řady naleznete ke stažení na webu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (ZDE) nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství (ZDE). Trasu lze jít, kdykoliv budete chtít. Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout drobný dárek v Informačním centru Prahy 5, Štefánikova 249/30, Praha 5, (otevírací doba: pondělí a středa 8:00–18:00, úterý a čtvrtek 8:00–15:30, pátek 8:00-14:00).

A nezapomeňte, že Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 pro vás vymyslelo i další výlety. Také ty najdete na ZDE nebo ZDE. Těšíme se, že se na nich s vámi brzy setkáme.

reklama

autor: PV

jednání

Proč jste nebyl účasten jednání se zdravotníky, když s nimi jednal Fiala? Pozval vás na něj? Věděl jste, že jim ustoupí? Vy to nevníáte jako podraz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Klimatické podmínky zastavily rekonstrukci parkoviště v Kratochvílově ulici

10:32 Prostějov: Klimatické podmínky zastavily rekonstrukci parkoviště v Kratochvílově ulici

Sněhem zasypané parkoviště v centru Přerova, které mělo do 10. prosince projít celkovou rekonstrukcí…