Senátorka Hamplová inspirována Zdeňkem Svěrákem. Když veřejná služba, tak pro všechny

23.03.2026 20:37 | Monitoring
autor: Naďa Borská

Veřejnoprávní média není možné nechat osudu, naopak je nutné je chránit. Shodli se na tom divadelník a spisovatel Zdeněk Svěrák a senátorka Jana Zwyrtek Hamplová. Politička umělci poděkovala za inspiraci. „Nastala možná ta správná chvíle zeptat se ČT na důvody těch abnormálních rozdílů v rozsahu a formě informování veřejnosti o pražských protivládních demonstracích,“ uvádí Hamplová.

Senátorka Hamplová inspirována Zdeňkem Svěrákem. Když veřejná služba, tak pro všechny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Shromáždění nazvané Nenecháme si ukrást budoucnost. Účastníci akce chtěli vyjádřit podporu demokracii

Veřejnoprávní média není možné nechat osudu, naopak je nutné chránit je. Shodli se na tom divadelník a spisovatel Zdeněk Svěrák a senátorka Jana Zwyrtek Hamplová. Politička umělci poděkovala za inspiraci. „Nastala možná ta správná chvíle zeptat se ČT na důvody těch abnormálních rozdílů v rozsahu a formě informování veřejnosti o pražských protivládních demonstracích,“ uvádí Hamplová.

Na sobotní demonstraci Milionu chvilek na Letné promluvil i herec a scenárista Zdeněk Svěrák. Hovořil o nebezpečí, které podle něj hrozí veřejnoprávním médiím ze strany Babišovy vlády. „Zestátnit veřejnoprávní média není legrace, ale drzost,“ řekl účastníkům demonstrace.

Problém podle něj je, že dvě třetiny lidí nechápou, proč je třeba mít veřejnoprávní média, nikoli média státní. „Média hrazená ze státního rozpočtu si také zaplatíme, ale zaplatíme si je na daních,“ upozornil umělec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Hezký názor,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHonzaSouček , 24.03.2026 6:38:53
že vítěz voleb nesmí omezovat ty poražené. Třeba taková Fialova vláda se tímto Svěrákovým apelem evidentně řídila. Pekarové výkřik, "můžete tak leda sedět v koutě a šoupat nohama", si jistě pamatují všichni. Jinak souhlasím s názorem paní senátorky. Veřejnoprávní média u nás již mnoho let kopou pouze za jednu stranu politického spektra a to tak nepokrytě, že je to někdy až směšné. Cirka pro polovinu národa tak rozhodně veřejnoprávní, nestranná a objektivní rozhodně nejsou, přesto je lidé mají nařízeno povinně finančně podporovat.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…