Praha 5: Zastupitelé schválili před prázdninami řadu důležitých dokumentů

1.7.2022 7:03 odp. | Tisková zpráva

Zastupitelé MČ Praha 5 před prázdninami měli na pilno, protože na svém pravděpodobně posledním zasedání projednávali a schvalovali řadu důležitých dokumentů, které ovlivní budoucí rozvoj městské části Praha 5.

Praha 5: Zastupitelé schválili před prázdninami řadu důležitých dokumentů
Foto: MČ Praha 5
Popisek: Radnice Prahy 5

Po rozsáhlé diskusi schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu pro veřejné jednání, dále strukturální plán městské části Praha 5, aktualizaci zásad pro spolupráci s investory nebo návrh zásad pro dostupné družstevní bydlení na Praze 5. Rovněž projednávali počet zastupitelů pro následující volební období 2022 – 2026. 

Anketa

Vláda Petra Fialy dle vašeho mínění povládne (ptáme se od 30.6.2022)

95%
hlasovalo: 10631 lidí

„K důležitým prioritám městské části Praha 5 patří bezesporu územní rozvoj, který ovlivňuje kvalitu života obyvatel. Vnímáme, že ochrana území před necitlivými zásahy do veřejného prostoru je pro všechny důležitá.  Tomuto tématu jsme se v současném volebním období intenzivně věnovali a pro spolupráci s investory jsme nastavili jasná, srozumitelná pravidla a zpracovali mnoho důležitých dokumentů “, upřesňuje starostka MČ Praha 5 Mgr. Renáta Zajíčková (ODS).

Zastupitelé MČ Praha 5 na svém zasedání řešili Metropolitní plán hl. m. Prahy. Bylo zpracováno přes 245 připomínek. MHMP jenom některé připomínky do současného návrhu k veřejnému jednání zapracoval. Velká část zásadních připomínek městské části, a to zejména systémových však do návrhu pro veřejné jednání zohledněna a zapracována nebyla. „Vyjadřuji své hluboké zklamání nad současnou podobou nového územního plánu Prahy, kterou pořizovatel spolu se zpracovatelem dokumentu předložil městským částem a veřejnosti k veřejnému projednání! Městská část po 4 letech opět podává řádově stovky připomínek, přesněji 246 připomínek!“, upozorňuje na současnou situaci místostarosta městské části Praha 5, Mgr. Zdeněk Doležal (ODS).

Zastupitelstvo souhlasilo se Strukturálním plánem, jehož cílem je určit rámec rozvoje městské části Praha 5 a dále definovat priority pro pořízení koncepčních materiálů samosprávy, vše v  souladu se schváleným akčním plánem na období 2021-2024 a Strategií rozvoje MČ Praha 5 2030+ a dále uložilo tento strukturální plán do konce roku projednat s veřejností.

Radnice naplnila mediační dohodu k projektu Vilapark Klamovka, tím že schválila smlouvu k odkoupení pozemku od společnosti Vilapark Klamovka pro výstavbu školského zařízení „Mám radost, že na červnovém zastupitelstvu jsem mohl předložit tisk, kterým od developera získáváme pozemek na vybudování školského zařízení na Klamovce. Nové školní kapacity jsou v této lokalitě více než potřebné“, uvádí místostarosta Martin Damašek (TOP 09).

„Praha 5 je dynamicky se rozvíjející městská část, která je velmi specifická. Zastupitelům velmi záleží, jak by měla tato čtvrť v budoucnosti vypadat, a také na spokojenosti občanů městské části,“ dodává Zajíčková.

Kromě dokumentů vztahující se k územnímu rozvoji Prahy 5, zastupitelé projednávali školské kapacity, akční plán ke strategii městské části Praha 5 a také schválili snížení počtu zastupitelů ze 43 na 41 pro následující volební období, a tím se uspoří téměř 2 miliony korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jak zabráníte vzniku ukrajinských ghet?

Co když tu vznikne stejný problém jako s romskými ghety, který neumí stát vyřešit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jindřichův Hradec: Měsíc červenec pohledem městských strážníků

18:33 Jindřichův Hradec: Měsíc červenec pohledem městských strážníků

Sedmnáctiletý mladík, který měl v krvi jak alkohol, tak drogy, rozbil okno a dveře domu ve Vídeňské …