Praha 5 schválila Program prevence kriminality pro rok 2018

07.12.2017 9:16

Jak sdělil redakci Parlamentních listů radní Městské části Praha 5 pro oblast bezpečnosti JUDr. Petr Lachnit, Rada MČ Praha 5 schválila tento týden Program prevence kriminality Městské části Praha 5 na rok 2018 a Akční plán prevence kriminality Městské části Praha 5 pro rok 2018.

Praha 5 schválila Program prevence kriminality pro rok 2018
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit na jedné z akcí, pořádaných v rámci prevence kriminality

Program prevence kriminality Městské části Praha 5 pro rok 2018 vychází z Plánu prevence kriminality na období 2017 až 2021, který byl zastupitelstvem městské části již odsouhlasen v minulém roce.

Schválené materiály představují koncepční strategii a priority pro oblast prevence a snižování kriminality na území Městské části Praha 5 a vycházejí z obecných principů prevence kriminality s cílem vytvoření bezpečného prostředí pro život občanů na MČ Praha 5.

Při vytváření Programu prevence kriminality Městské části Praha 5 na rok 2018 se městská část řídila obecnými principy prevence kriminality. Mezi tyto principy patří snaha eliminovat trestnou činnost ještě před jejím započetím (před jejím pokračováním), snížení výskytu kriminálních jevů a hlavně dopadů na život občanů Prahy 5.

Program prevence kriminality reaguje na potřeby obyvatel

Podle radního JUDr. Petra Lachnita se schválené materiály opírají o tři základní pilíře, kterými jsou bezpečné ulice, bezpečné parky a bezpečné prostředí škol. Program prevence kriminality Městské části Praha 5 je rozpracováním aktuálních priorit a reaguje na potřeby obyvatel MČ Praha 5. Vychází z cílů a předsevzetí programové prevence kriminality MČ Prahy 5 na léta 2017 až 2021.

Akční plán prevence kriminality Městské části Praha 5 pro rok 2018 je rovněž sestaven v souladu s Plánem prevence kriminality Městské části Praha 5 na období 2017 až 2021. Navazuje na aktivity, programy a projekty, které byly realizovány Odborem sociální problematiky a prevence kriminality v roce 2017 a v nichž je potřeba nadále pokračovat. V plánu jsou rovněž zakomponovány další činnosti, projekty a aktivity, které budou rozvíjeny ve spolupráci s dalšími subjekty působícími v oblasti prevence kriminality a jsou zaměřeny na všechny cílové skupiny, s ohledem na jejich potřeby a problematiku.

Všechny dokumenty jsou veřejně přístupné na webové stránce ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: S novou okružní křižovatkou i bezpečná stezka pro chodce a cyklisty

21:16 Přerov: S novou okružní křižovatkou i bezpečná stezka pro chodce a cyklisty

V příštím roce se má v Dluhonské ulici v Přerově začít stavět nová, pětiramenná okružní křižovatka. …