Praha 5 se zapojí do systému jednotného městského mobiliáře

30. 10. 2020 14:51

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs laviček, košů a stojanů na kola.

Praha 5 se zapojí do systému jednotného městského mobiliáře
Foto: MČ Praha 5
Popisek: Radnice Prahy 5
reklama

„Praha 5 byla teprve na začátku září vyzvána Prahou, aby se zapojila do systému centralizovaných dodávek prvků městského mobiliáře. Díky schválenému záměru bude i Praha 5 využívat možnosti vybavovat veřejný prostor prvky mobiliáře z jednotného systému. Jedním z důvodů je i prokazatelná úspora pořizovacích nákladů. Dosud otázku prvků mobiliáře MČ řešila v souladu s architekty konkrétního veřejného prostoru tak, aby umístěné mobiliářové prvky odpovídaly rázu daného prostranství,“ říká ke schválení záměru místostarosta městské části Praha 5 Lubomír Brož.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17628 lidí

Díky centralizovanému zadávání veřejných zakázek tak magistrát umožní Praze 5 odebírat prvky mobiliáře přímo od dodavatele. Rámcové dohody s vybranými dodavateli budou uzavřeny na období čtyř let.

„Vzhledem k přípravě a realizaci obnovy nebo vybudování různých parků a hřišť na území Prahy 5, je tato smlouva optimálním řešením v rámci úspory finančních prostředků. Je nutné říci, že podpisem smlouvy se jako městská část nezavazujeme ke konkrétnímu počtu odebraných mobiliářových prvků. Ty lze odebírat dle aktuálních potřeb v průběhu trvání rámcové dohody,“ dodává místostarosta Brož.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město podpoří revitalizaci ramen na Labi a Orlici

21:16 Hradec Králové: Město podpoří revitalizaci ramen na Labi a Orlici

Na území Hradce Králové se na Labi a Orlici nachází řada zanikajících slepých a mrtvých ramen. Pro z…