Praha 5 zahájila VII. ročník Senior akademie

03.03.2019 8:37

Radní městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit zahájil ve středu 27. února unikátní projekt bezpečnostní Senior akademie. Tento projekt vznikl ve spolupráci městské části Praha 5 s Městskou policií hl. m. Prahy, útvarem prevence.

Praha 5 zahájila VII. ročník Senior akademie
Foto: Praha 5
Popisek: Zahájení VII. ročníku Senior akademie v Praze 5
reklama

Bezpečnostní Senior akademie je ucelený cyklus dvouhodinových vzdělávacích přednášek z oblasti prevence kriminality, určený pro všechny aktivní seniory, s trvalým bydlištěm v Praze 5. Tohoto jarního přednáškového běhu se zúčastní celkem 60 seniorů z Prahy 5. Přednáškové cykly budou probíhat na radnici Městské části Praha 5 každé úterý od února do května 2019 v odpoledních hodinách.

„Vzhledem k nečekaně velkému zájmu občanů o účast v tomto projektu jedná radnice Prahy 5 s Městskou policií hl. m. Prahy o možnosti pokračování bezpečnostní Senior akademie i v jarních měsících 2020, aby bylo možno do kurzu zařadit i ty seniory z Prahy 5, na něž se místo v tomto jarním běhu nedostalo,“ sdělil redakci radní JUDr. Petr Lachnit.

Přednáškový cyklus je zdarma

Přednáškový cyklus bezpečnostní Senior akademie, který je zcela zdarma, zahrnuje celkem jedenáct přednášek včetně slavnostního ukončení akademie. Cílem přednášek je naučit seniory, zdravotně a tělesně postižené občany zvládat krizové situace, přivolat pomoc, apod., včetně praktických ukázek příkladů a instruktážních filmů. Účastníci zde získají praktické informace, jak významně přispět k osobnímu bezpečí i k ochraně osob a majetku ve svém bezprostředním okolí. Přednášejícími jsou pracovníci útvaru prevence Městské policie hl. m. Prahy. Účastníci vzdělávání se také budou moci zdarma zúčastnit exkurze do Centrálního operačního střediska Městské policie hl. m. Prahy, do Muzea Policie ČR a do Psího domova v Tróji.

Každý z účastníků obdrží po skončení akademie pamětní list o absolvování akademie, drobné předměty k zabezpečení bytu a domu, brožury a letáky, včetně malého občerstvení. Absolventi tohoto kurzu budou pravidelně jednou ročně zváni na semináře, kde se budou moci seznámit s novými informacemi v oblasti prevence kriminality a rovněž se zde budou moci podělit o své vlastní zkušenosti za uplynulé období.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Do Stromovky pro piknikové koše

9:15 České Budějovice: Do Stromovky pro piknikové koše

Stánek s občerstvením bude stát v lesoparku Stromovka nedaleko rybníku Bagr už koncem dubna 2021.