Praha 8: Ať se k projektu městského bydlení v Ďáblicích vyjádří občané

23.09.2021 12:59 | Tisková zpráva

Rada městské části Praha 8 se seznámila s návrhem dalšího postupu projektu výstavby bytového domu „Ládví – Praha 8“, který schválili radní hlavního města Prahy. Vzhledem k tomu, že projekt výstavby nebyl projednán ani s městskou částí ani s občany sídliště Ďáblice, radní Prahy 8 s jeho realizací nesouhlasí.

Praha 8: Ať se k projektu městského bydlení v Ďáblicích vyjádří občané
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 8

„Projekt výstavby dočasného bytového domu nebyl projednán ani s městskou částí, ani s jejími občany, navíc není v souladu s pořizovanou územní studií Ďáblice a koncepcí Vize pro Ďáblice, nemůžeme souhlasit s jeho realizací,“ zdůvodňuje radní Prahy 8 pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík (STAN) a dodává: „Spolu s místními občany usilujeme o to, aby se Vize pro Ďáblice stala součástí územní regulace sídliště, zejména územní studie aktuálně zpracovávané Institutem plánování a rozvoje. Způsob zapojení občanů do celého projektu je poměrně průkopnickým řešením a může být vzorem pro další projekty nejen na území Prahy 8.“

„Požadujeme, aby se k projektu napřed mohla vyjádřit veřejnost a zástupci místních zainteresovaných spolků a připomínky, které zazní, aby byly zapracovány do konečné podoby případného projektu,“ doplnil místostarosta Prahy 8 pro územní rozvoj Jiří Vítek (Patrioti).

Magistrát hlavního města Prahy projekt bytového domu „Ládví – Praha 8“ schválil jako experimentální projekt dočasného využití kapacity stávajícího parkoviště pro stavbu nájemního bydlení, při zachování funkčnosti parkoviště. Projekt je plánován na pozemku hlavního města Prahy, mezi ulicemi Střelničná, Davídkova, Taussigova a Střekovská na jižním okraji Sídliště Ďáblice a počítá se zkráceným životním cyklem budovy.

Magistrát stavební řešení plánuje takové, aby umožnovalo případnou změnu či demontáž stavby v horizontu přibližně 20 až 30 let. Experimentální stavba je koncipována dle odhadů do úrovně třetího nadzemního podlaží s kapacitou 30 až 40 menších bytových jednotek a předpokládá se konstrukčně jako kombinovaná modulární stavba. Odhadované náklady činí 160 milionů korun.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Zastupitelstvo schválilo znovuobnovení lanové dráhy na Ještěd

13:05 Liberec: Zastupitelstvo schválilo znovuobnovení lanové dráhy na Ještěd

Zastupitelstvo města Liberec schválilo záměr znovuobnovení lanové dráhy na Ještěd ve variantě: jedna…