Praha: Opencard bude transparentní a poskytne lidem jistotu

1. 3. 2014 6:31

Zastupitelstvo hlavního města Prahy ve čtvrtek na svém jednání schválilo návrh Rady na založení nové akciové společnosti, která by sjednotila všechny poskytované služby spojené s provozem Opencard.

Praha: Opencard bude transparentní a poskytne lidem jistotu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dobíjení karty Opencard

„Jsem rád, že na základě dlouhých jednání, která probíhala se společností EMS posledních 12 měsíců, došlo k dohodě. EMS je ochotná dále jednat o prodeji části své společnosti, která provozuje Opencard a jejím partnerem bude právě nově založená akciová společnost našeho města – Operátor Opencard, a.s.,“ uvedl k tomuto kroku pražský primátor Tomáš Hudeček a dodal: „Založením této akciové společnosti dojde ke sloučení všech činností souvisejících s činností Opencard pod jeden subjekt a maximálně to zjednoduší provoz karty, její správu a rozvoj.“

Umožní se tak například vstup dalším potencionálním strategickým partnerům, jako jsou banky či jiné instituce, což může přinést mnohé výhody a další funkce karty. Lidé si také už nebudou muset chodit vyřizovat kartu na dvě různá pracoviště, jako tomu bylo doposud. Vše bude konečně na jednom místě. „Komfort pro uživatele karty je pro nás na prvním místě. Nechceme, aby zpackaná rozhodnutí dřívějšího vedení vedla k tomu, že budou lidé v nejistotě, zda kartu ještě budou moci využívat, nebo ne. A také jsem velmi rád, že projekt Opencard, který přejde pod akciovou společnost, konečně podlehne pravidelným auditům a jeho financování tak bude jasné a průhledné,“ doplnil 1. náměstek primátora Jiří Vávra.

V případě, že by nedošlo na dnešním jednání ke schválení tohoto záměru, prodej části závodu patřícího pod EMS by byl zablokován a bylo by nutné prodloužit stávající smlouvy na další dva roky. To vše by muselo proběhnout v rámci jednacího řízení bez uveřejnění a touto cestou se už vedení města nechtělo nadále ubírat.

Přechod na akciovou společnost si vyžádá nějaké vícenáklady, které budou spojené se změnou technologických systémů v důsledku změny provozních postupů a správy osobních údajů. To vše ale bude kompenzováno úsporou v důsledku spojení agend a v úspoře na udržování složité smluvně-provozní struktury. „Jsem rád, že mohu říci, že tento postup, který dnes zastupitelstvo schválilo, přinese v dlouhodobém výhledu městu jednoznačně úspory,“ dodal Vávra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Šatny pro děti u bazénu jsou komfortnější a barevnější

21:10 Kroměříž: Šatny pro děti u bazénu jsou komfortnější a barevnější

Nejmenší návštěvníci plaveckého bazénu v Obvodové ulici mohou využívat nově zvelebené šatny. „Jedná …