Praha: Primátorka se setkala s prezidentem Singapuru

28.05.2017 7:38 | Zprávy
autor: PV

Pražská primátorka Adriana Krnáčová a další členové Rady hl. m. Prahy ve čtvrtek přivítali v Brožíkově sále Staroměstské radnice prezidenta Singapuru, pana Tonyho Tan Keng Yama s delegací. Primátorka mimo jiné předala panu prezidentovi jako dar symbolický klíč od městských bran.

Praha: Primátorka se setkala s prezidentem Singapuru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová

„Díky své strategické poloze mezinárodně významné obchodní křižovatky v sobě Singapur odedávna snoubil velmi rozmanité tradice Východu i Západu. Nejinak tomu kdysi bývalo i v případě Prahy. Kosmopolitní atmosféra a pestrá směsice architektonických stylů obou metropolí jsou toho dodnes živým důkazem. Singapuru se někdy také říká Lví město. Domnívám se, že tomu není proto, že by tam fakticky žilo tolik lvů, nýbrž proto, že typické atributy lva – jako je síla, houževnatost a srdnatost – jsou Singapurcům vlastní. Jak jinak by si totiž mohl člověk vysvětlit úctyhodný rozvoj, který Singapur v tolika ohledech v posledních dekádách zaznamenal. Skutečná síla lvů tkví ovšem rovněž v jejich rozvážnosti. I v tom spatřuji jistou podobnost se zdejší mentalitou. Ne náhodou figuruje ostatně lev i ve státním znaku naší republiky,“ uvedla při slavnostním ceremoniálu primátorka Adriana Krnáčová. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Budete někoho žalovat?

Je podle vás obsah, kterým byly někteří žáci testováni žalovatelný? Tvrdíte, že pracujete na právním stanovisku, zajímal by mě přesně jeho význam, přínos, protože to, co se stalo je opravdu hodně za hranou a nechápu, že k tomu vůbec mohlo dojít. Taky bych nerad, aby se situace opakovala.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Oprava zimního stadionu začne na jaře

22:09 Pelhřimov: Oprava zimního stadionu začne na jaře

Zahájení rozsáhlé modernizace stadionu v současné době brání zpoždění na straně energetické společno…