Praha: Rada souhlasila s udělením stříbrné medaile dramatikovi Ladislavu Smočkovi

16.06.2015 15:59 | Zprávy

Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s udělením stříbrné medaile Hlavního města Prahy významnému českému dramatikovi, divadelnímu režisérovi, spisovateli a spoluzakladateli Činoherního klubu Ladislavu Smočkovi. Cena je navrhována u příležitosti 50. výročí existence Činoherního klubu jako zvláštní projev úcty a ocenění uměleckého přínosu a zásluh o rozvoj pražské kulturní scény. Podnět k ocenění podal zastupitel Václav Novotný, jeho udělení musí ještě potvrdit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Praha: Rada souhlasila s udělením stříbrné medaile dramatikovi Ladislavu Smočkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

„Praha je známá jako město zaslíbené mimo jiné divadlu a divadelnictví. Je mi proto ctí, že mohu navrhnout na stříbrnou medaili takovou osobnost, jakou je Ladislav Smoček. Ten se stal vedle Václava Havla a Pavla Kohouta ve světě nejuváděnějším českým dramatikem a za svou činnost také zaslouženě obdržel řadu uznání a ocenění,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Volby

Dobrý den, před volbami jste avizovali, že vaši členové volebních komisí si budou zapisovat výsledky v okrsku a že pak ty jejich výsledky porovnáte s oficiálními výsledky. Platí to? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litomyšl: Rekonstrukce domu U Rytířů

10:23 Litomyšl: Rekonstrukce domu U Rytířů

Zadní trakt domu U Rytířů je v dezolátním stavu, rekonstrukci však vyžaduje celý objekt.